2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az egykulcsos személyi jövedelemadó és a családi kedvezmények hatására keletkező többletjövedelmeket a legtöbben félre szeretnék tenni - közölte az OTP Bank pénteken a Gfk felmérése alapján.

A Gfk az OTP Bank megbízásából reprezentatív felmérést végzett a megtakarítási szokásokról, ennek egyik megállapítása szerint a minimum 500 ezer forint megtakarítással rendelkező megkérdezettek egy negyedének nőtt a január 1-jei adóváltozások révén a jövedelme. A felmérés szerint a plusz bevételekből az érintettek 43 százaléka tesz félre többet, mint korábban.

A nagyobb jövedelemről beszámolók 76 százalékának 50 ezer forintnál kisebb mértékben, 24 százalékának pedig 50 ezer forintnál magasabb összeggel lett nagyobb a havi nettó bére. A megkérdezettek közel fele azt a választ adta, hogy a magasabb bevételből többet tesz félre, mint korábban. A válaszadók 33 százaléka döntő részt feléli a többletkeresetet, jellemzően azok, akiknek 20 ezer forint alatti mértékben nőtt a jövedelmük, az ennél magasabb növekményből már rendszerint félre is tesznek a megkérdezettek.

A válaszadók csaknem negyede fordítja többletjövedelmét adósságainak rendezésére, és erről közel azonosan gondolkodik minden megkérdezett, a plusz jövedelem nagyságától függetlenül.

Nagyobb kiadásra fordítja a jövedelemtöbbletet az összes érintett 18 százaléka, ez a magasabb többletjövedelemmel rendelkezőkre jellemzőbb. Új hitel felvételére, és annak törlesztésére a megkérdezettek 4 százaléka fordítaná a növekményt, ez is a magasabb többletjövedelemmel rendelkezőkre jellemző inkább, 50 ezer forintos többlet felett 10 százalék jelölte meg ezt az opciót.

Kovács Antal, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese a közlemény szerint kiemelte: a személyi jövedelemadó változások révén az öngondoskodás szerepe is felértékelődhet. A Gfk kutatásai is azt mutatják, hogy az így jelentkező többletjövedelem felhasználásával kapcsolatban a megtakarítások növelését említették leggyakrabban a válaszadók.

"Ez azért is fontos, mert már kisebb összegű, havi 5-10 ezer forintos megtakarítással is sokat tehetünk jövőnk biztonságáért. Három év alatt például összegyűjthető egy 3 hónapos túlélést biztosító vésztartalék, 10 év alatt pedig 1,5-2 millió forintot is elérhet a megtakarított összeg" - tette hozzá Kovács Antal.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!