A hulladékszállítók már hétfőn sztrájkba léptek. Kedden csatlakozott az ADEDY közszolgálati szakszervezeti szövetség, így a tűzoltóktól a tanárokig további százezrek szüntették be a munkát. A 48 órás sztrájk alatt nincsen ügyintézés a hivatalokban és tanítás az iskolákban, a kórházakban pedig csak a sürgős eseteket látják el. Szerdán a magángazdaságban dolgozók vezető szakszervezete, a GSEE is mozgósítja tagjait. A két nagy szakszervezet szerdán közös demonstrációt tart a fővárosban.
Kedden este 23 órától a légiirányítók is sztrájkolnak. Az ország légterét egészen szerda este 23 óráig lezárják. Szerdán a rádióban és a tévében nem lesznek hírműsorok, mert az újságírók is csatlakoztak a munkabeszüntetéshez.
Sok kereskedő úgy tervezi, hogy nem nyit ki szerdán. A megszorítások "megfojtják az üzletet", és már most látszik az üzletmeneten, hogy visszaesett a vásárlóerő - mondják athéni boltosok a dpa kedd délutáni összefoglalója szerint.
A tiltakozásnak egyre újabb formái jelennek meg Görögországban. Hétfőn munkanélküli tanárok egy csoportja megrohamozta a NET állami televízió székházát, és betört az esti híradó stúdiójába, adás közben. Kedden kommunista tüntetők egy csoportja az athéni Akropoliszra kifeszített transzparenseken szólította felkelésre Európa népeit.
Keddi rádiókommentárok szerint "egyre közönségesebb és durvább módszereket alkalmaznak egyesek. Elfogadhatatlan, hogy a világörökséget politikai célokra használják fel. Az Akropolisz nem a miénk, hanem az egész emberiségé" - bírálta a délelőtti akciót az egyik rádiócsatorna.
A Skai, a legnézettebb görög hírtelevízió is elítélte az akciót. "Egyesek proletárforradalomról álmodoznak, és nem bírják felfogni, hogy tönkremehet az egész ország" - hangzott el a Skai szerkesztőségi kommentárjában.
MTI/Menedzsment Fórum