A novemberi FDI 9,7 milliárd dollár volt, 38 százalékkal több, mint az előző év hasonló időszakában.
A külföldi működőtőke beruházás magas szintje azt jelzi, hogy Kína továbbra is kedvező befektetési célpont - mondta a szóvivő. Az elmúlt időszakban egyre többen fejezték ki aggodalmukat amiatt, hogy a növekvő bérszínvonal miatt csökkenhet a világ második legnagyobb gazdaságának versenyképessége.
Jao Csien elmondta, előretörés tapasztalható a szolgáltatási szektorba érkező tőkeberuházás mértékében, ami "összecseng a pekingi kormányzat a gazdaság strukturális átalakítását célzó intézkedéseivel". Kína szeretné csökkenteni gazdaságának exportfüggőségét azzal, hogy növeli belső keresletét. A szolgáltatási szektorba érkező beruházás a januártól novemberig terjedő időszakban elérte az összes FDI 44,9 százalékát, ami több, mint az egy évvel korábbi 40,9 százalék.
A külföldi működőtőke azután kezdett el nagyobb mértékben az országba áramlani, hogy Kína 2001-ben csatlakozott a Kereskedelmi Világszervezethez (WTO). A válság hatására ugyan csökkentek ezek az összegek, az idei évben már jelentős bővülést mutatott a Kínába érkező FDI.
MTI