Elmondta: a szakképzési rendszer munkaerő-piaci igényekhez igazítása mellett a legfontosabbnak a munkavállalók elhelyezkedésének támogatását, a munkahelyteremtés ösztönzését tartja. Ezért új képzési és munkaerő-piaci programokat indítanak költségvetési és uniós forrásokból a közfoglalkoztatottak piaci elhelyezkedése és az ifjúsági munkanélküliség csökkentése érdekében.
A rá váró feladatokról az államtitkár úgy nyilatkozott: elsősorban a szakképzési rendszert kell átalakítani úgy, hogy a következő tanévre működőképes legyen az új struktúra, a szakgimnáziumi rendszer, és a munkaerőpiac számára megfelelő szaktudást biztosító képzések induljanak. Nagyobb figyelmet kap majd a felnőttoktatás is, különösen a második szakképesítés ingyenessé tétele miatt.
Emellett az egyik legfontosabb feladat az lesz, hogy minél több közfoglalkoztatott visszatérését támogassák a nyílt munkaerőpiacra, valamint elősegítsék a foglalkoztatás bővítését a versenyszférában - tette hozzá.
Cseresnyés Péter szólt arról is, hogy készül egy kormányrendelet, amely lehetővé teszi, hogy ha egy közfoglalkoztatott a szerződése lejárta előtt piaci állást talál, akkor előre és egy összegben felvehesse a hátralévő hónapok foglalkoztatást helyettesítő támogatásával megegyező összeget.
MTI