A politikai stabilitási mutató romlott a leglátványosabban hazánkban. Míg 2003-ban Magyarország még több mint 80 pontot kapott a Világbank százas skáláján, 2006-ra még a 70 pontot sem értük el. A politikai stabilitási mutató azt jelzi, hogy a kormány milyen eséllyel gyengülhet vagy bukhat meg alkotmányellenes vagy erőszakos akciók miatt.
A kormányzati hatékonyság 2002 óta folyamatosan romlik hazánkban - áll a felmérésben, amely szerint ez a mutató öt év alatt a 80 százalék fölötti szintről 70 közelébe süllyedt. A hatékonyság a közszolgáltatások és a közigazgatás minőségére, utóbbinak a politikai nyomásoktól való függetlenségére, a különféle politikák kidolgozásának és végrehajtásának minőségére és az azokhoz fűződő kormányzati elkötelezettség hitelességére utal.
A kormányzat elszámoltathatósága - amely a kormány megválasztásában való részvételi lehetőség mellett kiterjed a gyülekezési és a szólásszabadságra, valamint a média szabadságára is - a 2003-as 90 százalékról visszaesett 2006-ra, de meghaladja a 85 százalékot. A korrupció kordában tartásának mutatója viszont 2006-ban 70 százalékon állt, ami a tízéves időszak mélypontja - áll a Világgazdaság cikkében.