A kiadvány a felsőoktatási intézményeknek, a duális képzésben részt vevő partnerszervezeteknek és a hallgatóknak biztosít szakmai hátteret az üzleti duális képzések megvalósításához. A zalaegerszegi kar oktatói és az együttműködő partnervállalatok szakemberei ezzel együtt tizenkét logisztikai, számviteli, pénzügyi és informatikai területhez kapcsolódó e-learning tananyagot is készítenek.
A nyugat-pannon térség felsőoktatási intézményei, valamint vállalkozásai és gazdasági szereplői közötti együttműködést erősítő, a duális és gazdaságinformatikai képzési palettát bővítő szolgáltatásfejlesztési projekt 146 millió forint európai uniós támogatásból valósul meg Zalaegerszegen. Az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával induló program eredményeként várhatóan a következő tanévtől a jelenlegi pénzügy-számvitel és gazdaságinformatikusi alapszakon folyó duális képzés mellett már gazdálkodási és menedzsment duális képzésre is jelentkezhetnek az érdeklődők.
Az európai uniós program keretében novemberben nyílik meg a zalaegerszegi felsőoktatási intézményben a Cisco informatikai labor, továbbá információ-rendszertervező specializáció indítását is tervezik, amelyre 2016 szeptemberétől jelentkezhetnek a zalaegerszegi hallgatók. A kar munkatársai szintén a program részeként pályaorientációs modellt is kialakítanak, amely a Zala megyei középiskolás diákoknak segít megismerni a regionális munkaerőpiac által elvárt képességeket, szaktudást, illetve a duális képzési rendszert.
MTI