A pedagógus szakszervezetek sztrájkbizottsága azzal a követeléssel állt elő, hogy az állami intézményekben előírt, koronavírus elleni oltásról szóló rendelkezést vonja vissza a kormány. A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) közös sztrájkbizottsága azt is követelte, hogy a nem állami intézményekben előírt oltás bevezetéséről pedig a polgármesterek és a munkáltatók határozzanak.
Az EMMI szerint ez a követelés már nemcsak a pedagógusok oltására vonatkozik, hanem egy olyan személyi körre, amely messze túlmutat a pedagógus szakszervezetek által képviselteken. A minisztériumban sajnálatosnak tartják, hogy a PDSZ és a velük szorosan összefonódó média ismét hamis információkat közöl, amivel jelentős mértékben megnehezítik, hogy az egyeztetési folyamat eredményes legyen. Közben a negyedik hullám tombol.
Mindazonáltal az EMMI és a pedagógus szakszervezetek vitáján túl rendkívül fajsúlyos kérdésről van szó. A szakembereket képviselő Magyar Orvosi Kamara elnöke lapunknak adott exkluzív nyilatkozatában – látva a járvány brutális számait - támogatta, hogy a munkáltatókat is bevonják a megrekedt oltási kampányba.
A pedagógus szakszervezetek sztrájkbizottsága által bírált jogszabály szerint fizetés nélküli szabadságra küldhető például az, aki ellenáll az oltásnak, sőt egy év után akár a munkaviszonyt is megszüntetheti a munkaadó. Nyugati példák ugyanakkor azt mutatják, hogy a negatív ösztönzés hatékonyabb, mint a pozitív, tehát az oltásnak ellenállókat a jutalmak, a plusz honoráriumok sem győzik meg.