2p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A magyar kormány képviselői az egyes sajtótermékekben megjelent hamis hírekkel ellentétben nem tettek ígéretet az állami intézményekben előírt, koronavírus elleni oltásról szóló rendelkezés visszavonására. A pedagógus szakszervezeteknek a tárgyalásokon csak írásos választ ígértek felvetésükre – áll az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) közleményében.

A pedagógus szakszervezetek sztrájkbizottsága azzal a követeléssel állt elő, hogy az állami intézményekben előírt, koronavírus elleni oltásról szóló rendelkezést vonja vissza a kormány. A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ)  közös sztrájkbizottsága azt is követelte, hogy a nem állami intézményekben előírt oltás bevezetéséről pedig a polgármesterek és a munkáltatók határozzanak.

A járvány tombol, az oltási kedv stagnál.
A járvány tombol, az oltási kedv stagnál.

Az EMMI szerint ez a követelés már nemcsak a pedagógusok oltására vonatkozik, hanem egy olyan személyi körre, amely messze túlmutat a pedagógus szakszervezetek által képviselteken. A minisztériumban sajnálatosnak tartják, hogy a PDSZ és a velük szorosan összefonódó média ismét hamis információkat közöl, amivel jelentős mértékben megnehezítik, hogy az egyeztetési folyamat eredményes legyen. Közben a negyedik hullám tombol.

Mindazonáltal az EMMI és a pedagógus szakszervezetek vitáján túl rendkívül fajsúlyos kérdésről van szó. A szakembereket képviselő Magyar Orvosi Kamara elnöke lapunknak adott exkluzív nyilatkozatában – látva a járvány brutális számait - támogatta, hogy a munkáltatókat is bevonják a megrekedt oltási kampányba.

A pedagógus szakszervezetek sztrájkbizottsága által bírált jogszabály szerint fizetés nélküli szabadságra küldhető például az, aki ellenáll az oltásnak, sőt egy év után akár a munkaviszonyt is megszüntetheti a munkaadó. Nyugati példák ugyanakkor azt mutatják, hogy a negatív ösztönzés hatékonyabb, mint a pozitív, tehát az oltásnak ellenállókat a jutalmak, a plusz honoráriumok  sem győzik meg.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!