Szinte az egész országban elolvadt a jégtakaró a tavakról, így komoly károkat tud okozni a nagy kárókatona (Phalacrocorax carbo) és a kis kárókatona (Microcarbo pygmeus) fészkelő, és különösen a vonuló állománya a hazai halállományokban - írta a berek.hu.
A lap idézi a Magyar Akvakultúra és Halászati Szakmaközi Szervezet Facebook-oldalán megjelenteket. Eszerint csak a vonuló kormoránállományok mintegy 6 hónapos itt tartózkodásuk alatti halveszteség megközelítőleg 5 500 tonna. Ez a mennyiség pénzértékben kifejezve mintegy évi 3,3 milliárd forint, mely kalkuláció nem veszi figyelembe a kormorán fajok által elfogyasztott védett halfajok eszmei értékét.
Ezek alapján látható, hogy milyen értékben járulnak hozzá a hazai tógazdaságok, horgásztavak, természetes/mesterséges víztestek (tavak, folyók, csatornák, holtágak, stb.) a kormoránok mindennapi „élelmezéséhez” - fogalmazott a szervezet.
Vitán felülinek nevezték azt, hogy a kormoránok nagy problémát jelentenek a horgászoknak. Eredményes volt a kárókatonák gyérítése a Tisza-tavon. Egyelőre szinte kezelhetetlen a kárókatona helyzet, noha a halőrök serényen dolgoznak és gyérítenék a kárókatonákat a horgászok is, ők már tavaly télen a Tisza-tavon is gyérítették a kártevő madarakat. A kárókatonák egyébként megtizedelik a Balaton élővilágát, pedig a madár uniós védelem alatt áll - fűzte hozzá a portál.