8.00:
A beszélgetés ezzel véget is ért.
7.59:
A gyermekvédelmi intézkedésekről szólva Orbán azt mondta, „brüsszeli bürokraták” a migráció kérdésében is bíróság elé citálták Magyarországot, most ugyanez történik. A kormányfő leszögezte,
a gyermekek olyan nevelést nem kaphatnak, amihez a szülők nem adták beleegyezésüket is,
ebbe beletartozik a szexuális nevelés is.
Szerinte a genderelmélet terjesztésének leágazása lehet a pedofil bűncselekmények számának növekedése. A szülők joggal kérik a kormányzatot, hogy segítsen megvédeni a gyermekeket – tette hozzá. A miniszterelnök úgy véli, Brüsszel és Magyarország között jelenleg áthidalhatatlan szakadék van ebben a kérdésben, de Magyarország nem enged az álláspontjából, ezért a végén Brüsszelnek kell majd engednie.
7.54:
Év végére az infláció 10 százalék alatt lesz,
de hogy milyen ütemben csökken ide, azt még nem tudni. Ezt a húsz intézkedést az ellenzék is támogatta – véli a kormányfő, a riporter felvetésére viszont azt mondta, ha a szankciókat megszüntetnék, azonnal megfeleződne az infláció, és azonnal 2-3 százalékos tartományba csökkenne. Erre azonban jelenleg nincs esély, Magyarország súlya ehhez csekély – mondta.
A tíz szankciós csomagban „véres csatákat” vívtak sikerrel – tette hozzá.
7.51:
A gazdasági évadnyitón elhangzott beszédére utalva a kormányfő úgy véli,
a háború győzteséről nyíltan spekulálni felelős országvezetéstől nem lenne helyes,
ennek ellenére gondolkoznia kell, mi lesz az ország számára jó a háború után.
Orbán szerint Európa a francia–német tengely mentén alakult ki, az amerikaiak csak katonai módon voltak jelen. Most más a helyzet, ha az amerikaiak a háborús koalícióból kivonulnának, tűzszünet lehetne.
7.47:
A magyar politika legyen erős, és legyen békepárti! – mondja.
Szerinte a baloldal „és a nemzetközi bekötöttséggel rendelkező csoportok” képviselik a háborút, míg a jobboldal a békepárti – véli. Orbán szerint „a guruló dollárok miatt” háborúpárti a baloldal.
7.45:
Mi vagyunk az egyetlenek a Vatikán mellett, akik békepártiak, bár utóbbi nem tagja az Európai Uniónak – mondja Orbán Viktor. A nyugatiak számára üzleti spekuláció, gazdasági érdekek és háború utáni lépések jelentik a mozgatórugót – véli.
A hadsereg nem luxus és nem történelmi szokás, arra szükség van – mondja a kormányfő. Hozzáteszi: azok az országok tudják megvédeni magukat, ahol az emberek szeretik a hazájukat, ezért ilyen nevelésre van szükség.
Magyarország elszokott a háborúktól, azt hittük, Európában soha többet nem lesz háború, ezért senki nem tudja, mit kell tenni ilyen helyzetben. Ehhez kell az országvédelmi terv, ami készül.
A harmadik a hadsereg,
tényleges ütőerővel rendelkező haderő kell, amit fejleszteni szükséges, modern technológia is kell hozzá
– sorolja Orbán Viktor.
7.38:
A beszélgetés természetesen a háborúval kezdődött. Orbán Viktor szerint a konfliktus egy év után durvább és kegyetlenebb, mint bármikor. A veszteségek száma szerinte mindkét oldalon jóval százezer fölött van. „A legsúlyosabb emberi tragédiák tömegei állnak elő nap mint nap” – mondta.
A kormányfő szerint a türkök, arabok, kínaiak és afrikaiak szorgalmazzák az azonnali béketárgyalásokat, mert elsősorban az élelmiszer-ellátás akadozása és az infláció miatt ők is szenvednek. Ezzel szemben a nyugatiak
háborús lázban égnek.
Emiatt ők egyre több fegyvert szállítanak a háborúba – tette hozzá. A kormányfő szerint egyre közelebb vagyunk ahhoz. hogy szövetséges katonákat küldjenek Ukrajnának.
A teljes beszélgetés itt hallgatható meg:
Előtte írtuk:
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán közzétett adatai szerint a fogyasztói árak februárban 25,4 százalékkal haladták meg az egy évvel ezelőttieket, vagyis januárhoz képest enyhe csökkenést mértek. Vajon ez fordulópont?
Csütörtökön a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara gazdasági évadnyitó rendezvényén is felszólalt a kormányfő, ahol beszélt a munkaerő határon belüli mozgósításáról, illetve bejelentette a Baross Gábor program folytatását is.
Várhatóan ezekről is beszél a miniszterelnök péntek reggel a Kossuth Rádióban.