2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A vártnál több amerikait rúgtak ki a munkahelyéről, ráadásul a folyamatosan munka nélkül lévők száma is tovább nőtt.

A csütörtökön közzétett adatok szerint újabb 3,2 millió amerikai veszítette el a munkáját a múlt héten, ami ugyan kevesebb, mint az egy héttel korábbi, de a várokozásokat felülmúlja. Egy hete 3,8 millió amerikait tettek ki az állásából, erre a hétre az elemzők 3 milliós értéket vártak. Ezzel szemben a friss statisztikák szerint 3,17 millió ember fordult a munkaügyi hivatalokhoz.

Nem meglepő módon most viszonylag kevesen találnak munkát, így az úgynevezett Continuing Jobless Claims (folyamatos munkanélküliségi támogatást igénylők) adatsoron is erős növekedést láthattunk, a szám immár 22,6 millióra ugrott.

Tovább folytatódik az elbocsátási hullám
Tovább folytatódik az elbocsátási hullám

Ami reményre adhat okot, hogy a munkanélküliek száma ugyan továbbra is növekszik, ám ennek üteme gyengül. A most közzétett adat az eddigi legalacsonyabb március eleje, a járvány elterjedése óta. Egy héttel korábban még 3,8 millió új munkanélkülit regisztráltak, míg most 3,2 millió alá csúszott a számuk.

Az összkép mindenesetre elkeserítő, hiszen a járvány miatt bevezetett korlátozások hét hete alatt 33,5 millió amerikai veszítette el a munkáját. Az amerikai munkaerőpiacon ehhez hasonló összeomlásra a Nagy Gazdasági Világválság óta nem volt példa, a mostani zuhanás gyorsaságához hasonló viszont soha nem történt még.

A most publikált számok után pénteken is lesz egy érdekes adatsor az amerikai munkaerőpiacról, akkor teszi közzé ugyanis a munkaügyi minisztérium az áprilisra vonatkozó jelentését. A Dow Jones által megkérdezett közgazdászok 21,5 millió dolláros zuhanásra számítanak, amely könnyen az Egyesült Államok történetének legrosszabb hónapja lehet. Ha az előrejelzések igazolódnak, akkor a munkanélküliségi ráta 16 százalékra emelkedik.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!