2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Milyen korona-krach?

A taoprogram 2011-es bevezetése óta 923 milliárd forintot gyűjtöttek össze a sportszövetségek és -egyesületek, derül ki azokból a válaszokból, amelyeket a hat kedvezményezett sportág szövetsége adott a 24.hu körkérdésére.

A taózásnak a koronavírus-évad se tett be. Viszont a top kedvezményezett sportágak listájának élén bizonyos elmozdulások figyelhetők meg, a 2020/21-es idényre a kéziszövetség 23,8 milliárd, míg a korábban legtöbbet kapó Magyar Labdarúgó Szövetség 21,5 milliárd forint lehívásáról számolt be.

Egyelőre valószínűleg nem helycseréről van szó, hanem arról, hogy az MLSZ-nél lassabban számolják el a társasági adóból származó támogatásokat, mert egy évvel ezelőtt is úgy tűnt, a kézilabda lesz a fő kedvezményezett, de idővel a foci csak lehívott annyi pénzt, hogy megint az végzett az élen a szezon végén. A 24.hu szerint a tendencia azonban egyértelmű: míg a program első éveiben háromszor annyi pénz jutott a labdarúgásra, mint a második legnépszerűbb látványcsapatsportra, mostanra a különbség már csak másfélszeres.

Ha csak az egyes klubokat nézzük, akkor továbbra is az Orbán Viktor által életre hívott Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány (FUNA) a pénzzel leginkább megszórt entitás. A miniszterelnök falujába tíz év alatt 36,3 milliárd forint futballtámogatás érkezett:

tavaly a Felcsút 3 milliárd 873 millió forinthoz jutott hozzá.

Jellemzően korábban is a FUNA volt a legtaózottabb taócélpont, ez alól csak a 2019/2020-as évad jelenti a kivételt, amikor Orbán Viktor eggyel ezelőtti kedvenc fociklubja, a Fehérvár több pénzt kapott. Ők akkor azonban kétszer annyi közpénzt – 2 milliárd 584 millió forintot – gyűjtöttek, a FUNA meg csak 1 milliárd 323 milliót. Most a Fehérvár javára mindössze 108,5 millió forintot hagyott jóvá a szövetség, és egyelőre ezt az összeget sem hívta le a klub.

Összességében tíz év alatt taózásból

  • 356,7 milliárd forintot kapott a magyar foci,
  • míg kézilabdára 213,9 milliárd,
  • kosárlabdára 149,8 milliárd,
  • vízilabdára 93 milliárd
  • jégkorongra 78,4 milliárd forint ment ez idő alatt.
  • A tao-programhoz négy éve csatlakozó röplabda 31,2 milliárd forintnak örülhetett eddig.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!