- Thierry Breton, az Európai Bizottság belső piacért felelős biztosa hárommilliárd eurós új támogatási csomagot szeretne elfogadtatni az Unió hadiiparának felfuttatására. A biztos szerint Európa lőszerkészleteit az orosz készletekkel egy szinten kell tartani, de a lőszerek mellett más védelmi eszközök termelését is fel kellene futtatni. A részletes terveket február végén tehetik közzé. A biztos néhány napja egy 100 milliárd eurós közös uniós védelmi alap felállításának ötletét is bedobta, de ezt már csak a következő, a júniusi európai parlamenti választások után felálló bizottság viheti kerersztül.
- Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a balti államokban tett látogatásának végén arról beszélt, hogy további légvédelmi rendszerekre lenne szüksége országának az orosz támadások kivédésére. Kulcsfontosságúnak nevezte az eddig kapott Patriot ütegeket, de újabbak átadását kérte a Nyugattól, hozzátéve: „Hogyan tudnak önök azzal a tudattal élni és békésen aludni, hogy több tucat ilyen rendszerük van?”
- Törökország, Bulgária és Románia vezető védelmi tisztviselői memorandumot írtak alá arról, hogy felállítanak egy közös haditengerészeti csoportot, amely a Fekete-tenger aknamentesítéséért lesz felelős.
- Az ukrán erők a jelek szerint a front legtöbb szakaszán átállnak a védekezésre, és állásaik megerősítése érdekében újabb védelmi állásokat, útakadályokat, lövészárkokat építenek.
- Az orosz Külföldi Hírszerző szolgálat attól tart, hogy az Egyesült Államok megpróbál majd beavatkozni a márciusi orosz elnökválasztásba. Az ügynökség vezetője szerint ehhez az amerikaiak a külföldön tanuló orosz egyetemistákat igyekszik beszervezni „egy ötödik hadoszlop” létrehozásához, amely az ellehetetlenített, részben külföldre menekült orosz ellenzék szerepét venné át.
- Az ukrán katonai hírszerzés szerint az orosz erők 462 ezer főt állomásoztatnak Ukrajna területén, és ez gyakorlatilag Oroszország teljes szárazföldi haderejét jelenti.
- A New York Times írása szerint a Pentagon egy új jelentése azt állapította meg, hogy az amerikai tisztviselők több mint egymilliárd dollár értékű, Ukrajnába küldött katonai felszerelés sorsát nem követték megfelelően, így azok jelenlegi helyzetéről sincsen információjuk. A szóban forgó felszerelés között vállról indítható rakéták, kamikazedrónok, valamint éjjellátó készülékek is vannak. A Pentagonnak nincsenek arra vonatkozó bizonyítékai, hogy a felszerelések illetéktelen kezekbe kerültek volna.
(The Guardian, Káncz Csaba)