4p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Rövidített nyitvatartás és szabadtéri maszkviselési kötelezettség jön a szerbeknél a koronavírus-járvány miatt. A szlovén kormány egy héttel meghosszabbította a korlátozásokat.

Horvátországban az elmúlt egy nap alatt rekordszámú, 3573 új fertőzöttet azonosítottak, a járvány kezdete óta megfertőződöttek száma ezzel elérte a 100 410-et.

Az elmúlt napon 47 ember halt bele a betegségbe, a járvány eddigi áldozatainak száma ezzel 1304-re emelkedett.

Kórházban 1981 beteget ápolnak, közülük 213-an vannak lélegeztetőgépen.

Horvátország is szigorít

Horvátország újabb szigorításokat léptet életbe.

Szombat éjféltől a nyilvános összejöveteleken ötven helyett legfeljebb 25-en, esküvőkön legfeljebb 15-en, temetéseken legfeljebb 25-en, más magánjellegű rendezvényeken pedig legfeljebb tízen vehetnek részt.

A sporteseményeket továbbra is nézők nélkül lehet csak megrendezni. Éjfél helyett 22 órától reggel hat óráig tilos lesz szeszes italt árulni.

Messze már a nyári lazaság. Dubrovnik, Horvátország. (Depositphotos)
Messze már a nyári lazaság. Dubrovnik, Horvátország. (Depositphotos)

Az éjszakai szórakozóhelyeknek be kell zárniuk, a kávézók és éttermek pedig a korábbi 24 óra helyett csak 22 óráig tarthatnak nyitva.

Szerbia: maximum öt fő

Szerbiában a kormány tovább korlátozza a vendéglátóhelyek és üzletek nyitvatartását a koronavírus-járvány megfékezése érdekében, így jövő keddtől az élelmiszerüzleteken, gyógyszertárakon és benzinkutakon kívül mindennek be kell zárnia 18 óráig.

Ezenfelül kötelezővé teszik a maszkviselést szabadtéren is, öt főben korlátozzák a szabadtéri és nyilvános zárt téri rendezvényeken részt vevők számát,

és szigorúbban ellenőrzik a karanténra kötelezetteket az MTI szerint.

A regisztrált fertőzöttek száma szombatra Szerbiában 6254-gyel 110 301-re, Koszovóban 855-tel 32 877-re, Észak-Macedóniában 1237-tel 52 482-re, Montenegróban 502-vel 30 079-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 1237-tel 77 981-re emelkedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában harminccal 1140-re, Koszovóban tizeneggyel 885-re, Észak-Macedóniában harminckilenccel 1462-re, Montenegróban kilenccel 429-re, Bosznia-Hercegovinában pedig ötvenhattal 2210-re nőtt.

Leállt az élet a szlovénoknál 

Eközben a szlovén kormány egy héttel meghosszabbította a járvány megfékezését szolgáló intézkedéseket.

Az országban szinte teljesen leállt az élet.

Minden összejövetel tilos. Éjszakai kijárási és napközbeni lakhelyelhagyási tilalom van érvényben, és továbbra is kötelező a maszk viselése mindenütt. Zárva tartanak az óvodák és az oktatási intézmények, a tanítás távoktatás formájában folyik. Leállt a közösségi közlekedés, valamint bezárt minden üzlet az élelmiszerboltok, a gyógyszertárak, a bankok és a posták kivételével.

 A szlovén kormány hetente vizsgálja felül az intézkedéseket, és dönt enyhítésükről vagy meghosszabbításukról. 

A kabinet szerint a járvány második hulláma már tetőzött Szlovéniában, és hamarosan csökkenhet a kórházi kezelésre szoruló és a járvány következtében elhunyt betegek száma. Ez lehetővé tenné, hogy december utolsó előtti hetében már enyhíteni tudjanak a korlátozásokon - hangoztatták. 

Janez Jansa kormányfő, péntek este Twitter-oldalán közölte: az illetékes minisztériumok feladatul kapták, hogy

legkésőbb december 5-éig készüljenek elő a lakosság önkéntes, tömeges antitest-tesztelésére, hogy kiszűrjék azokat a tünetmentes vírushordozókat, akik nem is sejtik, hogy fertőzöttek lehetnek. 

A kormány által szombaton közzétett adatok szerint az elmúlt 24 órában 1690-nel 64 270-re nőtt a fertőzöttek száma.

Harmincegy beteg meghalt, a járvány halálos áldozatainak száma ezzel 1026-ra emelkedett.

A diagnosztizált betegek közül 1219-en vannak kórházban, közülük 197-et ápolnak intenzív osztályon. 

Európán belül eddig az Egyesült Királyságban hunytak el a legtöbben (több mint 54 ezren) a fertőzéssel összefüggésben; Olaszországban csaknem 49 ezren, Franciaországban több mint 48 ezren, Spanyolországban csaknem 43 ezren, a különutas Svédországban 6406-an, Magyarországon 3689-en vesztették életüket.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!