1p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Magyarországon 91,3 százalék a lakástulajdonosok aránya, ami a harmadik legmagasabb adat Európában - írta a Világgazdaság kedden a Compare the Market Australia ár-összehasonlítással foglalkozó cég huszonhat európai ország lakhatási körülményeit vizsgáló tanulmánya alapján.

Az első helyen Románia végzett, ahol a lakosság 96,1 százaléka rendelkezik saját tulajdonnal, a második Szlovákia 92,3 százalékkal. A harmadik a sorban, fej fej mellett, Magyarország és Horvátország, egyaránt 91,3 százalékkal. A lista végén Németország áll, ahol a lakosságnak csak 50,4 százaléka rendelkezik saját lakással a tanulmány szerint.

Más országokhoz képest nálunk nagyon sok a lakástulajdonos. Fotó: depositphotos
Más országokhoz képest nálunk nagyon sok a lakástulajdonos. Fotó: depositphotos

A kutatásból egyértelműen kiderül, hogy a közép-európai régióban sokkal jelentősebb a magántulajdon birtoklása iránti igény, Nyugaton pedig népszerű a bérlési kultúra is - írta a lap.
 

A négyzetméterárak a top 5-ös listán Magyarországon a legmagasabbak, átlagosan 2250 eurót tesznek ki. A bérleti díjak is borsosak, ám ebben Szlovákia és Litvánia megelőzi Magyarországot, ahol a cikk szerint átlagosan 453 euróért vehető ki egy lakás. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!