3p

Tényleg itt a repülőrajt, jön a gazdasági áttörés?
Mi vár a magyar vállalkozásokra? Mit okoz az árrésstop?

Online Klasszis Klub élőben Oszkó Péterrel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. április 8. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Februárban lanyhább volt a vásárlókedv, mint januárban.

Februárban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint 0,2 százalékkal mérséklődött, naptárhatástól (és szökőnaphatástól) megtisztítva 3,3 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit – tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Januárban még a kiskereskedelmi forgalom a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt 4,7 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakit, az előző havit pedig 2,2 százalékkal.

A KSH mostani közlése szerint februárban az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 3,5, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 5,0, az üzemanyag-kiskereskedelemben 0,4 százalékkal bővült az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva. A szezonális és naptárhatással kiigazított adatok szerint a kiskereskedelmi forgalom volumene 0,6 százalékókal maradt el az előző havitól. Január-februárban a forgalom volumene – szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint – 4,0 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben 4,1, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 5,3, az üzemanyag-kiskereskedelemben 1,1%-kal nőtt az értékesítés volumene.

Ami a részleteket illeti, februárban az előző év azonos időszakához képest, naptárhatástól megtisztítva az élelmiszer-kiskereskedelem 77 százakékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 3,8, az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 1,3 százalékkal növekedett.

Az eladások volumene a gyógyszer-, gyógyászatitermék-, illatszerüzletekben 10, a bútor-, műszakicikk-üzletekben 2,8, az iparcikk jellegű vegyes üzletekben 0,6 százalékkal nőtt, a könyv-, számítástechnika-, egyébiparcikk-üzletekben 2,8, a használtcikk-üzletekben 3,1, a textil-, ruházati és lábbeliüzletekben 4,7 százalékkal csökkent.

Kevesebb került a bevásárlókocsiba
Kevesebb került a bevásárlókocsiba
Fotó: Depositphotos

Az árucikkek széles körére kiterjedő, a kiskereskedelmi forgalomból 8,3 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 1,5 százalékkal emelkedett.

Az üzemanyagtöltő állomások forgalmának volumene 0,4 százalékkal bővült. A kiskereskedelmi adatokba nem tartozó gépjármű- és gépjárműalkatrész-üzletek eladásai 3,0 százalékkal csökkentek.

Februárban az országos kiskereskedelem forgalma folyó áron 1446 milliárd forintot ért el. Az országos kiskereskedelmi forgalom 50 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 35 százaléka a nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 15 százaléka az üzemanyagtöltő állomások forgalmában realizálódott.

Részletes elemzéssel, reakciókkal hamarosan jelentkezünk.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!