Az osztrák polgárok ma már elsősorban nem a koronavírustól, hanem a vírus elleni küzdelem gazdasági következményeitől félnek, derül ki egy aktuális, reprezentatív közvélemény-kutatásból.
Werner Beutelmeyer, a felmérést végző linzi intézet vezetője a Der Standard osztrák napilapnak azt mondta:
A felmérés szerint az emberek a koronavírus legyőzését ma már jóval kisebb kihívásnak tartják a gazdaság beindításánál és a munkahelyek megőrzésénél. Ez annak ellenére így van, hogy a népesség 83 százaléka szerint valószínűleg jön majd egy második fertőzéshullám is.
Gazdasági félelmek
A megkérdezettek csupán hét százaléka véli úgy, hogy a vírus nagyon fenyegető saját vagy a vele egy háztartásban élők egészségére nézve, a karantén gazdasági hatásait viszont háromszor többen (22 százalék) tartják nagyon fenyegetőnek. A megkérdezettek 91 százaléka tart kisebb-nagyobb mértékben a gazdasági hatásoktól, és 84 százaléka a vírustól.
Arra a kérdésre, hogy a vírus legyőzése vagy a gazdaság beindítása a fontosabb,
a felmérésben résztvevők 48 százaléka a gazdaságot jelölte meg prioritásként.
A vírus elleni küzdelemnek csupán 17 százalék adna elsőbbséget, 35 százalék pedig ugyanolyan fontosnak tartja mindkettőt.
Mint arról beszámoltunk, Ausztria az első európai országok között jelentette be a koronavírus miatt elrendelt szigorító intézkedések lazítását. Ez azután vált lehetővé, hogy javult a járványügyi helyzet, és csökkenni kezdett az aktív fertőzöttek száma.
Ausztriába ma reggeli adatok szerint 2043 aktív fertőzöttről tudnak – mintegy két héttel ezelőtt még ötezer volt ez a szám. Kórházban 517 embert ápolnak, és 131-en vannak intenzív osztályon.
A vírussal összefüggésben eddig 580-an vesztették életüket, csaknem 13 ezren meggyógyultak. Összesen eddig több mint 15 ezer fertőzöttet diagnosztizáltak.
További részletek a Privátbankár.hu cikkében.