Négy ajánlat közül a pécsi Masszi Építész Iroda Kft. nyerte el a Matthias Corvinus Collegium pécsi továbbképző centrumának 130,2 milliós generálkivitelezését, a Médi-Ép Bau Kft., Magyar Energia Centrum Kft., és az MG Építész Tervező és Szolgáltató Kft. előtt.
A volt Tiszti Kaszinó, később Nemzeti Kaszinó, majd Fegyveres Erők Klubja az energiaválság, a háborús és egyéb infláció ellenére is jelentős összegért újul meg, hiszen azon szerencsés projektek közé tartozik az MCC pécsi továbbképző központja, amely nem esett áldozatául a spórolásnak, vagy a beruházás eltolásának.
Az MCC célja, hogy az épület átalakításával a Király és a Mária utcára nyíló telken a legtehetségesebb pécsi és baranyai diákok képzésének megfelelő, korszerű, de a történeti értékeket is őrző épületegyüttest alakítson ki, és a későbbiekben a kulturális és társadalmi élet egyik központjává váljon.
A kivitelezés része lesz majd az 1895-ben épült, közel 1700 négyzetméteres, kiemelt műemlékvédelem alatt álló főépület teljes körű felújítása, a szocializmus éveiben felhúzott, ma már menthetetlen épületrész bontása, valamint új oktatási épületek, épületrészek kialakítása mintegy 2300 négyzetméteren.
A Pécsi Tiszti Kaszinó felújítását követően az ingatlan oktatási-tehetséggondozási központként és mintegy 155 fiatalnak helyet adó, bentlakásos diákszállásként működik majd, melyhez 30 férőhelyes mélygarázs is épül a felszíni parkolók mellé.
A pécsi illetőségű Masszi Építész Iroda Kft. tavaly egyébként az elmúlt idők legjobb árbevételét produkálta a cég életében, mégpedig 335,2 millió forintot. Nyereségük pedig még szebben alakult, ugyanis a 2020-as profit 2,5-szerese, 129,6 millió maradt a zsebükben. Nem is csoda, hiszen
portfoliójukban egyebek mellett ott rejtőzik a Magyar Zene Háza, a PMFC stadionja, a Doktor24 által felvásárolt, Da Vinci Magánklinika, a szigetvári Kórház, és még sorolhatnánk.
A pécsi önkormányzat is szívesen megvette volna a Tiszti Kaszinót
A MCC-t a kormány a közelmúltban olyan ajándékokkal halmozta el, amellyel szinte semmilyen más szervezetet korábban. Számos értékes ingatlant kapott az államtól, valamint a Richter és a Mol 10-10 százalékos tulajdonrészének megfelelő részvénycsomagot, közel 100 milliárd forint támogatást, és aztán még az alaptörvényt is átírták, hogy az alapítványnak juttatott közpénz elveszítse közpénzjellegét.
A pécsi városvezetés korábban nagyon szerette volna megvenni a jó ideje kihasználatlanul álló épületet – tárta fel a 444 az épület korábbi életét. 2006-ban Toller László, 2010-ben pedig Páva Zsolt polgármesterek vezetésével is voltak tárgyalások a vásárlásáról, de nem sikerült megegyezni az árban (a Honvédelmi Minisztérium 600 millió forint +áfáért akarta eladni az épületet, ami az értékbecslő szerint ennek legfeljebb a felét érte).
2014-ben a képviselőtestület megszavazta, hogy a város tegyen egy 215 millió forintos vételi ajánlatot a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőnek. Akkor viszont az állam nem akarta eladni az épületet - nem tudni miért -, de tény, hogy az MNV és a Honvédelmi Minisztérium között elakadt az ügy.
Négy évvel később viszont már árverésre bocsátotta a Tiszti Kaszinót. 340 millió forintról indult volt a licit 2018-ban, amelyen az önkormányzat nem indult, és végül nem is sikerült eladni az épületet.
Az MCC folyamatosan vizsgálja a lehetőségeket, hogy a már meglévő, államtól kapott ingatlanokon túl olyanokat találjon megvásárlásra, melyek megfelelő helyszínül szolgálhatnak az MCC tervezett képzési központjainak létrehozásához. Hosszú távú célja, hogy Magyarországon és a határon túl 35 helyszínen összesen 10 ezer fiatalt képezzenek majd, általános iskolásoktól egyetemistákig