Az idei választások után a miniszterelnök munkájának segítése céljából hozták létre a Miniszterelnöki Kormányirodát, mely a kormány döntéseinek az előkészítését és a döntések végrehajtását fogja felügyelni. A kormányzati feladatok mellett Orbán Viktor egy speciális területet is magához vont, hiszen az új egység hatáskörébe fog tartozni a szerencsejáték felügyelet is - derül ki a jövő évi költségvetés tervezetéből.
Így a kormányiroda rövid időn belül már a harmadik felügyeleti szerve lesz a szerencsejátékoknak. Bő egy évvel ezelőtt, az idei költségvetési javaslatból derült ki, hogy a nemzetgazdasági tárcától a fejlesztési minisztérium hatáskörébe került át a terület. A veszteséget az NGM akkori információink szerint nem élte meg veszteségként, hiszen a terület kontrollját soha nem érezte igazán testhezálló feladatnak az apparátus.
A negyedik Orbán-kormány azonban a korábbi formájában megszüntette a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumot, így új "gazdát" kellett találni a szerencsejáték felügyeletnek. Ez pedig nem más lett, mint az Orbán Viktor irányította új közigazgatási egység, a Miniszterelnöki Kormányiroda. A felügyelet a jövő évi költségvetés szerint közel 1,6 milliárd forintból gazdálkodhat, ami csak a töredéke a kormányiroda teljes büdzséjének. Összesen 183 milliárd forint szerepel ennél a fejezetnél.
A felügyeleti hatáskör miatt Orbánékhoz fognak befolyni a kaszinókoncessziós bevételek is, melyből 4,8 miilliárd forintot vár a kormány jövőre az idei 4,7 milliárd forint után. A minimális mértékű emelés összhangban van a koncessziós díjak tervezett emelésével is.
A fővárosi és Pest megyei kaszinókra vonatkozó koncessziós díjat.
- Az I. kategóriájú kaszinókra 694,7 millió után 713,5 milliót,
- a II. kategóriájúaknál 405,3 millió után jövőre 416,3 milliót kell fizetni.
Az ország más területén működő kaszinóknál
- I. kategóriánál 579 millió után 594 milliót,
- II. kategóriánál 58 millió után 59,6 milliót kell majd leperkálni.
A jövő évi büdzsé tervezete alapján a kormányiroda
- 4 milliárd forinttal fogja támogatni a napelemes fejlesztések hálózati csatlakozását,
- 117,5 milliárdot költenek autópálya rendelkezési állási díjára,
- a Nemzeti Dohánykereskedelmi Zrt. működtetésére 983 milliót terveztek be,
- dohánytermékek koncessziós díjából pedig 1,3 milliárdos bevételt várnak.