2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Megtartotta alakuló ülését a Költségvetési Munkacsoport a pénzügyminiszter vezetésével.

Megtartotta alakuló ülését a Költségvetési Munkacsoport a pénzügyminiszter vezetésével. Az új kormányzati döntéshozó fórum feladata a költségvetés egyensúlyának szigorú védelme, amelynek eredményeként a kormány tovább csökkentheti a költségvetési hiányt és az államadósságot - olvasható a Pénzügyminisztérium (PM) lapunknak elküldött közleményében.

Mint arról beszámoltunk, az új grémiumot Varga Mihály pénzügyminiszter vezeti, tagjai:

  • Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter,
  • Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter,
  • Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója.

Még mielőtt bárki is abból, hogy a Költségvetési Munkacsoport létrehozásával egyidejűleg Varga távozott a Gazdasági Kabinet éléről, átadva helyét Nagy Márton - ma még gazdaságfejlesztési, január 1-jétől azonban már nemzetgazdasági miniszter, arra következtetett volna, hogy Varga befolyása jelentősen csökkent, a kormány közleményben tudatta, hogy

"A fegyelmezett gazdálkodás érdekében a munkacsoportot vezető pénzügyminiszter erős jogkört kap, akár vétójoggal is élhet. A munkacsoport jóváhagyása nélkül semmilyen javaslat nem kerülhet a kormány elé."

Az alakuló ülésen 54 előterjesztést vizsgált a munkacsoport, amelyből 48-at jóváhagyott, a többit vétóval vagy ellenvéleménnyel látta el.

Marad beleszólása Varga Mihálynak. Fotó: MTI/Soós Lajos
Marad beleszólása Varga Mihálynak. Fotó: MTI/Soós Lajos

A PM optimistára hangolt közleménye szerint a magyar gazdaság visszatért a növekedési pályára, a következő időszakban pedig tartósan magas ütemben, az uniós átlag felett növekedhet, így, feltételes módban. Jövőre iránytűként szolgál a kormány számára a GDP 2,9 százalékában meghatározott hiánycél, míg 2026-ra 2 százalék alá kívánják csökkenteni a mutatót. "Ehhez hasonlóan az államadósságot is mérsékeljük: jövőre a GDP 66,7 százalékán alakulhat, míg 2026-ra a maastrichti 60 százalékos kritérium alá fogjuk csökkenteni." - ígérte a miniszter.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!