2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Minden orosz boldog, Moszkvához akar csatlakozni és reméli, hogy az orosz csapatok bevonulása után béke lesz.

Optimista, már-már mosolygós tekinteteken pásztázott végig az orosz tévé kamerája kedden dél körül Luhanszkban, a helyi „parlament” épületében, amikor a pár órával azelőtt összehívott képviselők nagy dologra készülődtek. Arra, hogy jóváhagyják a szakadár ukrajnai területen már jó ideje nem hivatalosan működő Luhanszki Népköztársaság függetlenségével felérő orosz rendeletet. Egy emberként szavazták meg, hogy ők bizony elfogadják Vlagyimir Putyin orosz elnök hétfő esti rendeletét e terület függetlenségéről. 

Nem nyugodtak a fegyverek kedden sem (fotó: MTI/AP)
Nem nyugodtak a fegyverek kedden sem (fotó: MTI/AP)

Hogyan telt a Függetlenség első pár órája? - tette fel az álnaív kérdést a Rosszija24 hírtévé helyi alkalmazottja egy nőkből álló képviselőcsoportnak. Az egyik szépen kifestett hölgy elújságolta:

„Óriási öröm ez nekünk. Nyolc éve várunk erre, és bizony pezsgőztünk egy jót. Volt tűzijáték is.”

Majd megmutatta a „parlamenti” dokumentumot, amiben a szavazás tényét foglalták össze. A legérdekesebb az volt, amikor az operatőr ráment a papír aljára: egy nagy vörös csók nyomait láthattuk.

A csak Moszkva által elismert "köztársaság" első napját azonban beárnyékolta, hogy gyakorlatilag folytatódott a nyolc éve tartó lövöldözés az ukránok és az orosz szeparatista csapatok között. A helyi oroszbarát tévé sisakba és golyóálló mellénybe öltözött riportere a donyecki repülőtér túloldalán elhelyezkedő ukrán tüzérség válaszlövéseiről számolt be. 

A bbc.com a luhanszki körzet ukrán oldalán állomásozó ukrán katonákat kérdezte az első napról, de azok nem szolgáltak újdonsággal:

„Pont ugyanaz volt kedden, mint nyolc éve minden nap. Lőttek és mi visszalőttünk”. 

A brit portálon megjelent tudósítás szerint az orosz oldalon lévő Pokrovszkoje faluban nyilatkozó helyiek azt hangoztatták, hogy már sokkal régebben el kellett volna foglalni ezeket a megyéket.

„Ezek mindig is az Orosz Birodalom részei voltak, csak most visszajöttek hozzánk. Ha Ukrajna nem lép be a NATO-ba, akkor minden rendben lesz" – ismételgette egy idősebb, vélhetően nyugdíjas férfi.

Egy nénike meg azt mondta: „Lőttek, sokat lőttek, de most már elég, jöjjön a béke!”

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!