- Az orosz külügyminisztérium megtiltotta Boris Johnson és más brit kormánypolitikusok és tagok belépését az országba. A minisztérium közleménye szerint a lépés válasz a kormány „ellenséges fellépésére”, beleértve a magas rangú orosz tisztviselők elleni szankciókat.
- A Kreml kiterjeszti a brit politikusokkal szembeni korlátozásokat az úgynevezett „oroszellenes hisztériahullám” miatt. Boris Johnson mellett Dominic Raab, Grant Shapps, Priti Patel, Rishi Sunak, Kwasi Kwarteng, Nadine Dorries, James Heappey, Nicola Sturgeon, Suella Braverman és Theresa May kapott helyet.
- Miután Oroszország megtiltotta Boris Johnson és más brit kormány politikusainak és tagjainak belépését az országba, az Egyesült Királyság kormánya kijelentette: „Továbbra is határozottan támogatjuk Ukrajnát”.
- Oroszország egy ukrán rakétagyárat vett célba fekete-tengeri zászlóshajója elsüllyesztése után. A kijevi nemzetközi repülőtér közelében található Vizar gyárban Neptun típusú cirkálórakétákat gyártottak, amelyek közül Ukrajna szerint legalább egyet a Moszkva hadihajó elsüllyesztésére használtak.
- Az ukrán elnök egyik legfontosabb tanácsadója a Twitteren fejezte ki csalódottságát az Európai Unióból történő fegyvertranszfer előrehaladása miatt . Mykhailo Podolyak azt mondta, Ukrajna nem kapta meg „azokat, akiket kértünk”, és „túl sokáig tart megérkezni”.
- Egy ember meghalt, többen pedig az életükért harcolva távoztak, miután ma korábban Kijevet rakétacsapás érte. A város polgármestere, Vitalij Klicsko a Telegramon azt mondta, hogy a légvédelem megpróbálja megvédeni az embereket, de az „ellenség könyörtelen”.
- A Mariupolért folyó csata jelenleg is zajlik. Ha Moszkva elfoglalja Mariupolt, amely az invázió előtt 400 000 lakosú város volt, ez lenne az első nagyváros, amely elesik.
- Kilenc humanitárius folyosóról állapodtak meg szombatra – jelentette be Irina Verescsuk ukrán miniszterelnök-helyettes. A kilenc evakuációs folyosó közül öt keletről indult, az ukrajnai Luhanszk régióban, ahol a helyi tisztviselők szerint heves ágyúzások zajlanak.
- Az ENSZ 1982 civil halálos áldozatot tart nyilván a háború kezdete óta, de figyelmeztet, hogy ez a szám alulbecsült.
- Egy ember meghalt és többen megsebesültek az ukrán fővárost, Kijevet sújtó rakétacsapásokban – közölte Vitalij Klicsko, a város polgármestere.
- Oroszország "beláthatatlan következményekre" figyelmeztet, ha a nyugati nemzetek továbbra is fegyvereket szállítanak Ukrajnának.