3p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Évek óta nem volt olyan magas a váltási hajlandóság a vezetők körében, mint az idén, Magyarországon a menedzserek 28 százaléka aktív álláskeresővé vált, miután a keresetük vásárlóereje jelentősen csökkent; valószínűleg nem lesznek elégedettek a körükben 2025-ben várható 5-8 százalékos béremeléssel sem – derült ki a Wyser Search vezetőkiválasztó cég kutatásából. 

A Wyser Search Kft. a Managers’ Salary & Market Guide 2024 felmérésében több mint ezer vezető beosztású munkavállalót kérdezett meg. A kutatás eredményei alapján megállapították, hogy a menedzserek sokkal nagyobb béremelést szeretnének elérni, mint amennyit kapnak. Ugyanis amíg jellemzően 7 százalékkal emelkedtek a vezetői bérek 2024-ben, addig a menedzserek többsége 20 százalékos bérnövekedéssel lett volna elégedett. Az elemzők szerint ez azért fontos, mert a béremelés mértéke meghatározza, hogy egy vezető mennyire nyitott az új lehetőségek iránt.

Azoknak, akiknek a fizetése idén mindössze 1-3 százalék között emelkedett, 46 százaléka aktív álláskeresővé vált, ami „riasztóan” magas arány. Akiknek viszont 15 százalék körül emelkedett a fizetése, csak 10 százaléka keres most állást. Mindezek tükrében nem meglepő, hogy a vezetők 83 százalékának a bér a legfontosabb szempont egy munkahelyváltásnál. A munka-magánélet egyensúlya a második, míg a kihívások keresése csak a harmadik helyen szerepel. Ez kifejezetten nagy változás, hiszen vezetői szinten korábban az új kihívások keresése volt a legfontosabb szempont – fűzte hozzá a közleményben Rónai Dániel, a toborzócég vezetője.

Az egyes szektorok között ugyanakkor nagy a különbség. Miközben a pénzügyi vezetők 35 százaléka aktív álláskereső, addig az elsőszámú vezetők 27 százaléka keres aktívan állást, a HR-vezetőknél pedig 18 százalékos ez az arány. A Wyser prognózisa szerint jövőre általánosságban 5-8 százalékkal nőhetnek a bérek vezetői szinten, amivel nem feltétlenül lesznek elégedettek a menedzserek, így a váltási szándék továbbra is magas maradhat. A cég szerint a vezérigazgatók bruttó 2,3-4,3 millió forintot keresnek havonta, attól függően, hogy mekkora vállalatot irányítanak. Ennél csak a több régiós országért felelős vezérigazgatók keresnek többet, körükben bruttó 5 millió forint felett alakul az átlagbér. A kontrollingvezetők bére bruttó 2,5 millió forinton alakul, azonban ha egyszerre több országért is felelnek, akkor akár a 3,5 millió forintos bér is elérhető. A HR vezetők bére 1,4-2,1 millió forint között alakul. A Wyser Search a Gi Group Holdinghoz tartozik. A Gi Group Holding teljes körű munkaerő-piaci szolgáltatóként több mint 22 ezer partnerrel működik együtt évente, a fenntartható és korszerű globális piac kialakításán tevékenykedik a munkavállalók és a vállalatok számára. A cégcsoport jelen van Európában, az ázsiai-csendes-óceáni térségben és az amerikai kontinensen, 37 országban több mint 9000 embert foglalkoztat. Magyarországon a vállalat a Gi Group, a Grafton Recruitment és a Wyser Search branddel képviselteti magát. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!