Tihany fideszes polgármestere munkát és adóbevételt vár a Csányi-Hernádi-Garancsi trió szállodabizniszétől
A három magyar milliárdos a Tihanyi Kastélyszálló és Tréningközpont Hotel megépítéséhez módosítani kívánja a beépítési határvonalat. A polgármester szerint a település érdekét szolgálja a közpénzből támogatott beruházás.
A tihanyi önkormányzat nem fog komoly akadályokat gördíteni a Csányi-Garancsi-Hernádi trió milliárdos szállodabiznisze elé. A község fideszes polgármestere ugyanis kifejezetten örömmel látja a gigaépítkezést a világörökség várományos félszigeten. A CDHT Hotel Projekt Kft. a közelmúltban írta ki a Tihanyi Kastélyszálló és Tréning Központ Hotel megvalósításához szükséges bontási munka megtervezésére a közbeszerzési eljárást.

A cég az A8 Palace Hotel Zrt.-én keresztül Csányi Sándor OTP-vezér, Hernádi Zsolt MOL-vezér és Garancsi István (például a székesfehérvári MOL Fehérvár FC labdarúgóklub tulajdonosa) tulajdonában van. Arra voltunk kíváncsiak, hogy a polgármesternek összességében mi a véleménye a beruházásról, és hogy az önkormányzat mit tud tenni annak érdekében, hogy az építkezés ne károsítsa a páratlanul szép tihanyi környezetet.
Az ingatlannak és a rajta álló épületeknek építészettörténeti, valamint helyi és nemzeti identitást erősítő jelentősége van. Trianon után itt kezdődött el a Balaton üdülőterületként való használata. A József főherceg által épített kastély, valamint a szomszédos Limnológiai intézet tervei a 20-as évek neves építésze, Kotsis Iván keze alól kerültek ki, nemcsak Tihanynak, hanem az egész balatoni építészetnek példát adva akkoriban
- kezdte válaszát Tósoki Imre.
A Tihanyi Kastély és Park Hotel egykor valóban József főherceg hathektáros balatoni rezidenciája volt, majd pártüdülő lett belőle. A Gyurcsány-kormány 2006-ban privatizálta, és a tóparti üdülőkomplexum akkor került az egykor diplomataingatlanok kezelésére alakult CD Hungary cégcsoport birtokába. A kastély épülete helyi műemléki védettséget élvez, de körülötte bontani kell:
- a Park Hotelt: bruttó szintterület: 4786 m2 (5 szint)
- a személyzeti szállót: bruttó szintterület: 467 m2
- a raktárakat: bruttó szintterület: 140 m2
- az apartmanokat: bruttó szintterület: 128 m2
A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) által a Kisfaludy-program részeként meghirdetett „nagy kapacitású meglévő szállodák fejlesztése és új szállodák létesítése” elnevezésű pályázat legnagyobb nyertese a Csányi-Hernádi-Garancsi trió cége volt: 8,6 milliárd forint vissza nem térítendő állami támogatást kaptak a Tihanyi Kastélyszálló és Tréningközpont Hotel megépítésére. Az
Ez a cikk az Mfor és a Privátbankár Prémium tartalma, csak a lap előfizetői olvashatják teljes terjedelmében.
Prémium tartalmainkhoz a következő lépések után férhet hozzá:
- Regisztráljon (adja meg emailcímét és jelszavát)
- Válasszon előfizetői csomagjaink közül
- Fizessen bankkártyájával
+1 Amennyiben megújuló havi csomagjaink közül választ, az első hónap csak 390 forint mindkét csomag esetében!
Előfizetői csomagjainkról, az előfizetésről részletesen itt olvashat
Előfizetői csomagjainkról, az előfizetésről részletesen itt olvashat