- Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint a Szeverodonyeckért folytatott heves harc "borzasztó" áldozatokat követel Ukrajnától, és a harcokat "Európa egyik leghevesebb csatájának" nevezte. „Ennek a csatának az emberi ára nagyon magas számunkra. Egyszerűen félelmetes. A Donbaszért vívott harc kétségtelenül Európa egyik legerőszakosabb csatájaként fog bevonulni a hadtörténelembe" - mondta hétfőn késő este a nemzethez intézett beszédében.
- A Luhanszki terület kormányzója, Szerhij Hajdaj szerint mindhárom hidat lerombolták, amely a harcok sújtotta keleti városba, Szeverodonyeckbe vezet. Egy videóban Hajdaj azt mondta, hogy Oroszország "nem foglalta el teljesen" a várost, és "a város egy része" ukrán ellenőrzés alatt áll. Az orosz tüzérség egy ipari övezetet lőtt, ahol 500 civil húzta meg magát - tette hozzá Hajdaj.
- Az ukrán hatóságok közölték, hogy a Kijev környéki Bucsa közelében újabb civilek tömegsírjára bukkantak. A nyomozók hét holttestet exhumáltak a Vorzel falu melletti erdőben lévő rögtönzött sírokból, kevesebb mint 10 kilométerre Bucsától. Andrij Nyebitov, a kijevi régió rendőrfőnöke elmondta: "Ez az orosz hadsereg újabb szadista bűncselekménye". Az egyik férfinak - mondta - "két sérülése van. A térdét lőtték meg egy pisztollyal. A második lövés a halántékába ment".
- Ukrajna arra szólította fel a nyugatot, hogy a szerdai kulcsfontosságú találkozó előtt szállítson 300 rakétavetőt, 500 harckocsit és 1000 ágyút számukra.
- Zelenszkij azzal vádolta Olaf Scholz német kancellárt, hogy túlságosan aggódik amiatt, hogy az Ukrajnának nyújtott támogatása milyen következményekkel járna Berlin és Moszkva kapcsolataira nézve. "Scholz kancellártól annak megerősítését várjuk, hogy Németország támogatja Ukrajnát" - mondta a ZDF német közszolgálati televíziónak adott interjúban. "Neki és kormányának döntenie kell".
- Mariupol polgármestere, Vadim Bojcsenko azzal vádolta az "árulókat", hogy az orosz erőknek létfontosságú információkat adtak át a déli kikötőváros bombázása során, még Ukrajna inváziójának kezdetén.
- A finn Centre for Research on Energy and Clean Air (Crea) kutatása szerint Oroszország 93 milliárd euró bevételre tett szert a fosszilis tüzelőanyagok exportjából a háború első 100 napja alatt. Az 56 milliárd euró értékű export 61 százaléka az Európai Unió tagállamaiba irányult, így az EU továbbra is Oroszország legnagyobb exportpiaca.
- A Henley & Partners londoni székhelyű cég migrációs adatokra vonatkozó elemzése szerint idén várhatóan több mint 15 ezer milliomos menekül el Oroszországból, mert a tehetős polgárok hátat fordítanak Vlagyimir Putyin rezsimjének az ukrajnai inváziót követően. (via The Guardian)