Néhány hét alatt átalakult a kínálat a legalacsonyabb árkategóriába tartozó sörök piacán: a 60-70 forintért árult olcsó német dobozos sörök helyett ma már a hazai gyártású, száz forint körüli áron kínált konzervsörök számítanak a legolcsóbbnak. A jelenség hátterében az új környezetvédelmi termékdíjakról szóló törvény áll, amely szerint a gyártóknak, importálóknak és kereskedőknek plusz díjtételt kell fizetniük, kivéve, ha termékeik meghatározott arányát (sörök esetén ez 65 százalék) újratölthető csomagolásban értékesítik. A magyar sörgyárak azonban valószínűleg nem örülhetnek sokáig a most kialakult helyzetnek, mivel a kereskedelmi láncok a környező országokból származó olcsó üveges sörökkel próbálják pótolni a kilistázott termékeket.
Az előzetes számítások szerint tavaly a Magyarországon értékesített - többségében alumíniumdobozos - külföldi sörök mennyisége elérte e 800 ezer hektolitert, amellyel az importsörök aránya egy év alatt megduplázódott, és elérte a tíz százalékot. A vásárlók részéről óriási igény mutatkozik az alacsony árkategóriájú sörökre. Fehér Imre, a Borsodi Sörgyár Rt. kommunikációs igazgatója szerint ebben a szegmensben tartósan számolni kell az importtermékek nyomasztó árversenyével, ám a piac további alakulásában várhatóan a nyári hónapok lesznek a meghatározók, tudta meg a Világgazdaság.
Eltűntek a 60-70 forintos dobozos sörök
A hazai környezetvédelmi jogszabályok megváltozásával eltűntek a nagyon olcsó dobozos importsörök a boltok polcairól, adta hírül a Világgazdaság. Mivel azonban továbbra is óriási igény mutatkozik az alacsony árkategóriájú sörökre, e szegmensben tartósan kell számolni az importtermékek árversenyével.