A következő három évben 30 milliárd forint értékű fejlesztésre kerülhet sor hazánkban a lakossági hulladékgyűjtés infrastruktúrájának kiépítésére. A közszolgáltató a fővárosban nemrég jelentősen növelte a hulladékszigetek számát, és a közeljövőben további bővítés várható, írja a Világgazdaság.
Összesen kilencezer gyűjtősziget, 210 hulladékudvar, harminc komposztálótelep s harminc válogatómű kialakítására van szükség ahhoz, hogy három év alatt megvalósuljanak a szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatos célkitűzések, derül ki a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium (KVM) jelentéstervezetéből. A szükséges fejlesztések értéke eléri a harmincmilliárd forintot, s így 2008-ra - elvileg - nyolcmillió lakost lehet bekapcsolni a gyűjtésbe.
[ajanlo=94][igazitas=left/]Jelenleg az ország 484 pontján működik szelektív hulladékgyűjtés, s a mostanáig elhelyezett 3310 hulladékszigettel 4,2 millió lakos lakóhelyét fedték le. Az egyik legnagyobb fejlesztés Budapesten van folyamatban: a Fővárosi Közterület-fenntartó Rt. az év elején - a meglévő száz mellé - 250 új gyűjtőszigetet helyezett el, a következő hónapokban pedig további 250 gyűjtőpontot telepítenek. A beruházás mintegy 6-700 millió forintba kerül, aminek eredményeképpen a tavalyi 3,5 ezer tonnához képest nagyságrendekkel növekedhet a szelektíven gyűjtött hulladék mennyisége.
Az eddigi gyakorlattal ellentétben a további fejlesztések már uniós (társ)finanszírozással valósulhatnak meg, számol be a Világgazdaság.
Hulladéksziget-offenzíva indul Budapesten
Három év alatt 30 milliárd forint értékű fejlesztésre kerülhet sor hazánkban a lakossági hulladékgyűjtés infrastruktúrájának kiépítésére. A közszolgáltató a fővárosban nemrég jelentősen növelte a hulladékszigetek számát, és a közeljövőben további bővítés várható, írja a Világgazdaság.