Az Egyesült Államokban a kormány megbízásából megkezdték bizonyos tengerfenék alatti minták gyűjtését, melyek vizsgálatával kiderülhet, hogy az energiaipar forradalmasítására alkalmasnak gondolt, magas nyomáson, vízmolekulákba zárt metán hogyan hozható a felszínre, idézi a lap a Science Daily internetes honlapot. Az egyelőre rejtélyes energiaforrás mennyiségét még megbecsülni sem lehet, egyes szakértők azonban úgy vélik, a metánhidrátban lekötött energiatartalék több mint kétszerese a föld összes kőolaj-, földgáz- és szénkészletéének.
A tengerfenéken kívül egy másik alternatívát jelenthet az alacsonyabb áteresztőképességű geológiai szerkezetekben lévő úgynevezett tömött petróleum. Az amerikai Gustavson cég egyebek mellett Magyarországon, a Makói-árokban végez ezzel kapcsolatos, sikerrel kecsegtető kutatásokat. Feltáratlan vagy inkább kihasználatlan tartaléknak tekinthető még a szénhez kötött metán is, amelyből Magyarországnak ugyancsak jelentős, mintegy 140 milliárd köbméternyi készlete van a Mecsekben, írja a Világgazdaság.
Magyarországon is kutatnak alternatív szénhidrogének után
Az olajtársaságok egyre nagyobb erőkkel keresik az alternatív energiaforrásokat világszerte: az egyik ilyen anyag lehet a tengerfenék alatt vízmolekulákba zárt, vagy a szénhez kötött metán, amelynek feltárása forradalmasíthatja a szénhidrogén alapú energiaipart, írja a Világgazdaság.