Az elkészült dokumentum szerint 2030-ra az ország áramszükségletének 20 százalékát szélerőművek állíthatják elő, most atomerőművekkel sikerül ennyit biztosítani. Mindez azt jelentené, hogy a szélerőművek 300 ezer megawattnyi energiát ternelnének évente szemben a mostani 16 ezer megawattal.
Egy ilyen mértékű növekedés komoly kihívás elé állítaná az amerikai energiatermelést, de nem szükséges hozzá új technológia kifejlesztése, csak a mostani berendezéseket kéne szélesebb körben használni. "A tanulány szerint a szélenergia segítségével kevesebb mint fél centből tudnánk előállítani egy kilowattóra elektromos áramot" - nyilakozta az Enrgiahivatal megújuló erőforrásokért felelős vezetője.
A szélenergia jelenleg az amerikai áramszükségletek mintegy egy százalékát fedezi, de folyamatosan emelkedik az elterjedtsége, tavaly például 45 százalékkal több áramot állítottak elő ilyen módon, mint 2006-ban. A 20 százalékos arány eléréséhez 75 ezer szélturbinára lenne szükség, ezek egy részének nagyobbnak kéne lennie, mint a ma használatosak.
Ugyanakkor ha komolyan számolni akar az amerikai kormány a szélenergiával, akkor fejleszteni kell az elektromos hálózatot is, hogy a szelesebb területekről máshova is eljuttassák az áramot - áll a tanulmányban. A szerzők arra is figyelmeztetnek, hogy a tanulmány elkészülése nem jelenti azt, hogy mindez meg is valósul, mindössze annyit állítanak, hogy technikailag kivitelezhető lenne.
A szakemberek már azt is kiszámították, hogy ha a széleneria aránya eléri a tervezett 20 százalékot, akkor a földgázfelhasználás 11 százalékkal, a szénfelhasználás pedig 18 százalékkal csökkenhet az Egyesült Államokban. Mindez csökkenetné a károsanyag-kibocsátást is. "Ez azzal lenne egyenlő, mintha 140 millió autót kivonnánk a forgalomból" - teszi hozzá Randall Swisher, az Amerikai Szélenergia Szövetség igazgatója.