2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Több tanár is visszatérne a pedagóguspályára, ám a tankerület annak ellenére ellenzi az alkalmazásukat, hogy az iskolával már megegyeztek. A szakszervezet szerint diszkriminatív az eljárás, a Klebelsberg Központ szerint viszont a tanárok döntöttek így.

A pedagógusi jogállási szerződést alá nem író tanárokat már egyetlen iskolában sem hajlandók újra alkalmazni – számol be az RTL Híradó. A tudósítás szerint akad olyan földrajz szakos tanár, aki meggondolta magát, és mégis elfogadná a szerződést, azonban a főváros és Pest vármegye nyolc iskolája is elutasította annak ellenére, hogy már minden részletben megegyeztek.

„Amikor elmondtam, hogy én a státusztörvényt nem fogadtam el, mindenhol az volt a válasz, hogy akkor nem tudnak felvenni”

– mondta a Híradónak.

Egy másik matematika–fizika szakos oktató ugyanígy járt, a tankerületi vezetés jelezte, hogy nem támogatják az alkalmazását.

„Nem is értem, hogyan képzelik ezt a fenntartók. Ha valaki aláírta ezt a nyilatkozatot, akkor örök életre kizárják a pedagógus pályáról?”

 – teszi fel a kérdést Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője, aki úgy véli, ez nagyon súlyos diszkrimináció, az esélyegyenlőségről szóló törvénnyel is totálisan ellentétes. A szakszervezeti vezető azt javasolja az érintett oktatóknak, hogy ha tudják bizonyítani, hogy korábbi ellenállásuk miatt nem veszik fel őket, akkor indítsanak polgári peres eljárásokat.

A PDSZ azt javasolja, akit korábbi ellenállása miatt nem vesznek fel, indítson polgári peres eljárást. Fotó: Pixabay
A PDSZ azt javasolja, akit korábbi ellenállása miatt nem vesznek fel, indítson polgári peres eljárást. Fotó: Pixabay

A Híradónak a Klebelsberg Központ azt válaszolta, hogy a szeptemberig nyilatkozó tanárok, „maguk döntöttek arról, hogy a továbbiakban nem kívánnak köznevelési intézményben dolgozni”. Hozzátették: „A döntést a pedagógusok hozták meg, nem a fenntartók.”

A Híradó szerint szeptember végéig több mint négyezer tanár, a pedagógusok 5 százaléka döntött úgy, hogy nem fogadja el a jogállási szerződést.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!