A 24.hu összefoglalója szerint a tavaly jól teljesítő Mol és Richter az állam által elajándékozott részvényeinek osztaléka nagyjából 91 milliárdos bevételt hozhat a vagyonkezelő alapítványoknak.
"A tavalyi rekordnyereséget is túlszárnyalva az idén csúcsosztalék várható a két cégnél. A Mol igazgatósága a tavalyi eredményből 287 milliárd forint kifizetését javasolta a társaság közgyűlésének. Ez azt jelenti, hogy ha az igazgatóság javaslatára a közgyűlés rábólint, akkor a Molnál egy részvény után mintegy 150 forint alaposztalékot és körülbelül 200 forint rendkívüli osztalékot fizethetnek, azaz mintegy 350 forintot a tavalyi 302 forint után. A Richternél pedig 390 forint osztalékot fizetnek egy részvényre az igazgatóság előterjesztése szerint (az előző évi 225 forint után)" - írja a lap.
Ha ez így történik, akkor csak a Mol és a Richter osztalékából 90,8 milliárdos osztalékot vehetnek fel a kedvezményezett alapítványok, az alábbi megoszlásban:
- a Kárpát-medencei tehetséggondozást végző Mathias Corvinus Collegium Alapítvány (MCC) 36 milliárd,
- a Corvinus Egyetemet fenntartó Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány (MUC) 36 milliárd,
- a Mol–Új Európa Alapítvány 15 milliárd,
- a Semmelweis Egyetemet fenntartó Nemzeti Egészségügyi és Orvosképzésért Alapítvány pedig 3,8 milliárd forintnyi osztalékot vehet fel az államtól kapott részvénycsomag révén.
Sőt, a Corvinus Egyetem mögött álló alapítvány a Richter mai közgyűlésén várhatóan az igazgatóság 72,7 milliárdos javaslata helyett 90 milliárd forintnyi osztalék kifizetését javasolja majd, így a fenti összegek még nőhetnek is.