Hogy mennyi lesz és mit ér majd az állami nyugdíj, amikor Ön nyugdíjba megy, nem tudjuk és nem is merjük megjósolni. Az viszont biztos, hogy a jelenleg elérhető és az állam által támogatott előtakarékossági eszközökkel élve viszonylag jól megbecsülhető, mennyit kell havonta félretenni, ha nyugodt vagy legalábbis nyugodtabb öregkort szeretnénk magunknak. Hogy megkönnyítsük olvasóink öngondoskodását, az mfor.hu elkészítette nyugdíj előtakarékossági kalkulátorát.
Alkalmazásunkról annyit kell tudni, hogy az önkéntes nyugdíjpénztárak paramétereivel kalkulál mind hozam, mind költség oldalon. Ez többek között azt jelenti, hogy az évente félretett összeg után a jelenleg érvényes szabályok alapján 20 százaléknyi, de maximum 150 ezer forintnyi, adókedvezmény formájában nyújtott állami támogatással számol. (Egyébként százalékban hasonló a támogatás intenzitása nyugdíjbiztosítás illetve nyugdíj előtakarékossági számla esetében is, a plafon viszont alacsonyabb, előbbinél 130, utóbbinál 100 ezer forint.)
Emellett a befizetett összegekre évi 4,5 százaléknyi nominális kamatot számol (a múltbeli reálhozamok és a jelenlegi alacsony inflációs környezet miatt), további 4000 forintos egyszeri, valamint 1900 forintos negyedéves költséget vesz figyelembe.
A kalkulátor a nyugdíjkorhatárt 65 évnek veszi, vagyis eddig számol a havi befizetésekkel illetve kamatokkal, majd a nyugdíjbavonulásra összegyűjtött summából 82 éves korig havi járadékot becsül 0,5 százalékos kamattal.
Az alábbi táblázatban különböző életkor és havi megtakarítási "inputokkal" számoltuk ki a 65 éves korra elérhető "nyugdíjvagyont", illetve havi járadékot.
Ha Ön eltérő korú vagy más összeget tenne félre, kalkuláljon velünk!
mfor.hu