A sportrajongók időnként kapkodják a fejüket, amikor a sajtóban megjelenik, hogy az ökölvívás jelenlegi legnagyobb csillaga Floyd Mayweather mekkora összeget kasszíroz egy-egy meccséért. De nagyon komoly összegeket kell azoknak a szponzoroknak is leszurkolniuk, akik LeBron Jamest szeretnék reklámarcnak. Arról nem is beszélve, hogy évről-évre felvetődik, vajon mekkora összegért lehetne Messit vagy Ronaldót másik csapathoz vinni, és az átigazolási díjon felül milyen fizetést kellene nekik adni.
A legismertebb sportolók őrült összegeket keresnek, ami egyrészt a fizetésükből – ami sportágtól függően lehet fizetés, meccspénz, vagy a győzelmekért járó pénzdíj, - és a szponzorok, hirdetők által adott milliókból áll össze. Vannak olyan versenyzők, akik a keresetükhöz képest viszonylag magas fizetéssel bírnak, de a legtehetősebbek között olyan sztár is van, aki a nevéből él, és szinte minden pénzt hirdetőktől kap.
Mennyi az annyi?
A Forbes listájának első húsz helyére csak nagyon magas fizetéssel, vagy szponzori pénzekkel lehetett bekerülni, a rangsor élének végéhez is közel 40 millió dollár kellett, míg az első helyhez még ennek duplája is kevés lenne. A 20. helyre egy amerikai foci játékos, Philip Rivers került, aki egyébként jórészt a San Diego Chargers csapatától kapott fizetésének köszönheti, hogy bekerült az összeállításba. Érdekesség, hogy ha csak a fizetéseket néznénk, akkor a hetedik lenne a listán. Más kérdés, hogy az előtte állók mindegyike jóval több pénzt kap nála a szponzoroktól. Azt azonban hozzátehetjük, hogy az amerikai focisták kifejezetten jól szerepeltek, a csúcsra ugyan nem a sportág képviselői kerültek, de a listára 6 játékos is felfért.
Ők a legjobban kereső sportolók
Ha utóbbi szempont alapján nézzük a rangsort, akkor a kosárlabda fenomén LeBrone James melett dobogóra két golfozó, Phil Mickelson és Tiger Woods kerülne. A színesbőrű golfjátékos kapcsán érdekesség, hogy az egykori világelső tavaly a versenyeken nyert pénzdíjak alapján sehol sem lenne, a Forbes adatai szerint egymillió dollár alatt teljesített. Hozzá kell ugyanakkor tenni, hogy ebből a szempontból Mickelson sem lehet nagyon büszke, de a rangsorban szereplő harmadik golfjátékos, a sikeres évet maga mögött tudó Rory McIlroy sem érte el a versenyeken kapott pénzekből a 10 milliós szintet. Igaz, a sportág negyedik reprezentánsa, a tavalyi évben kirobbanó teljesítményt nyújtó Jordan Spieth már részben a golfnak köszönheti a millióit, hiszen az 55 millió dolláros jövedelméből több mint 20-at "ütött össze".
Az NFL játékosok és a golfozók mellett az NBA sztárjai képviseltették még magukat nagyobb számban, 3 kosárlabdázót is találnunk a rangsorban. A legismertebb kosaras, James a 3. legtöbbet kereső, 77 millió dollárt keresett tavaly, melyből 50 milliónál is többet hirdetőktől kapott. Rajta kívül Kevin Durant és Kobe Bryant nevével találkozhatunk. Utóbbi a szezon végén visszavonul, de számos cég arca marad, így nyilván nem lesznek a jövőben sem anyagi gondjai. Azt is meg merjük kockáztatni, hogy jövőre sem lesz kevesebb kosárlabdázó, a csapatával a bajnoki cím felé robogó Stephen Curry ázsiója ugyanis a támogatók körében biztosan óriási fog emelkedni, és felkerül a listára.
Ki a király?
Érdekesség, hogy az Európában legnépszerűbbnek számító sportág, a labdarúgás csupán két reprezentánssal van jelen a listán, más kérdés, hogy Ronaldo és Messi hova került. A Real Madrid és a Barcelona sztárja ugyanis az első és a második a rangsorban, C 88 milliót keresett, míg az argentin fenomén 81,5 millió dollárt.
A rangsorban a fenti sportolók mellett találunk két Forma-1-es pilótát (Hamilton és Vettel) és két teniszezőt (Federer és Djokovic), illetve a cikk elején már említett bokszolót, Mayweathert.
mfor.hu