2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Corvex Üzleti Megoldások Zrt. SafetyCard néven, a meglévő bankkártya elfogadó hálózatot használó rugalmas és biztonságos fizetési platformot hozott létre, amelynek használatával a szerződött kereskedők, szolgáltatók - a kártyatársaságok és bankok nélkül - virtuális fizetési kártyákat bocsáthatnak ki ügyfeleiknek.

Az MTI-hez eljuttatott közleményük szerint a most zárult SafetyCard - marketing felülettel kiegészített bankkártya nélküli fizetési alternatíva című, három éves futamidejű projektjüket a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap 151,657 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesítette, összköltsége 274,78 millió forintot tett ki.

Két mobil között is működik. Fotó: Depositphotos
Két mobil között is működik. Fotó: Depositphotos

A SafetyCard projekt alapvető célkitűzése az volt, hogy létrehozzon egy olyan virtualizált bankkártya alapú fizetési rendszert, amely a nemzetközi bankkártya elfogadói hálózathoz könnyen integrálható, de az elszámoláshoz nem kellenek a bankkártya társaságok, hanem a bankszektor azonnali fizetési rendszerét használja - írta a cég. Hozzáfűzték, hogy a biztonságos ügyfélkapcsolat az azonnali fizetési rendszerben regisztrált telefonszámra küldött üzeneteken alapul.

A projekt keretében létrehozott bankkártya virtualizációs megoldás megteremtette az alapját annak is, hogy két mobiltelefon között lehessen fizetési tranzakciót végrehajtani, az egyik mobiltelefon reprezentálja a fizető fél virtualizált bankkártyáját, a másik az elfogadó virtuális terminálját - írták.

Nemes Viktória gazdasági vezető az MTI kérdésére közölte: most, a fejlesztési folyamat lezárását követően kezdik el a partnerek keresését. "A projekt keretében létrehozott szellemi termék még nem lépett értékesítési szakaszba" - tette hozzá.

A nyilvános cégadatok alapján a főként termeléscentrikus vállalatirányítási rendszerekkel foglalkozó szoftverfejlesztő Corvex Zrt. 35 dolgozót alkalmaz. A cég adózott eredménye 2020-ban 33 millió forint volt, 2021-ben 628 ezer forint, nettó árbevétele 2020-ban 637 millió forintot, 2021-ben 614 millió forintot ért el.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!