Az ügylet teljes értékét 15 milliárdra becsülik, hiszen a vevőjelölt vállalná a társaság hitelállományát. Az ajánlatot tevő konzorcium tagjai között pénzügyi befektetők vannak, így az Apax, a Blackstone, a Kohlberg Kravis Roberts, a Permira és a Providence. A kínált ár ugyan a jelenlegi tőzsdei kurzus felett van, ám a szakértők szerint korántsem biztos, hogy sikeres lesz. A TDC ugyanis a koncentrálódó telekommunikációs piac egyik vonzó célpontja, és könnyen előfordulhat, hogy a befektetési társaságokra rálicitálnak a szektorban érdekelt vállalatok. Ezek között emlegetik a Swisscomot, amely a közelmúltban kudarcot vallott ír terjeszkedését feledtetheti esetleg a dán cég megvásárlásával.
[ajanlo=201][igazitas=left/]A TDC lehetséges befektetői között egy másik befektetési csoportot is említ a Financial Times beszámolója, a konzorcium tagjai között az Apollo, a BC Partners, a Cinven és a Silver Lake található. A lap szerint meglepő lenne, ha az első ajánlat sikeres lenne, és senki nem próbálná megszerezni a távközlési céget.
A dán vállalat egyelőre szemlélője a körülötte zajló eseményeknek. A vállalat vezérigazgatója Hans Munk Nielsen nem kívánta minősíteni az ajánlatot, de még a Financial Timesnak arra a kérdésre sem felelt, hogy pénzügyi vagy szakmai befektetőt látna szívesebben a cégben. Ennek kapcsán azt hangsúlyozta, hogy az ilyen kihívásokra sokkal inkább a dán kormánynak kell választ találnia, hiszen a korábban állami tulajdonban lévő, és monopolhelyzetet élvező cég ma is a piac legnagyobb szereplője.
A TDC sorsa kis mértékben a magyar piacra is hatást gyakorolhat, a dán társaság ugyanis a HTCC tulajdonosa. A PanTel Távközlési Kft. és a Hungarotel Rt. magába foglaló cég a vállalati szolgáltatások piacán rendelkezik említésre érdemes piaci részesedéssel Magyarországon.