2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Újabb értékbeli rekordot érnek el az idén a vállalati összeolvadások a Világban, de Európában is. A Thomson Financial adatai szerint a világméretű fúziók összértéke - eddig a napig - 3610 milliárd dollár körüli, ebből az Európára eső értékrész 1360 milliárd.

Pedig a Thomson csak azokat a házasságokat veszi számba, amelyek meg is köttettek. Ezekből is akadt bőven, a tavalyi összértéküket 30 százalékkal haladják meg. Igaz, nem a tavalyi volt az eddigi rekordév, hanem a 2000-es esztendő, amikor 3400 milliárd dollárt ért el a létrejött fúziókban szereplő tételek összesített értéke.

Mindezen fejlődés rávilágít a nagy - elsősorban amerikai - befektetési bankok mesés idei eredményére. Különösen a Goldman Sachs teljesítésére, hiszen ez a befektetési óriás az idei fúziók lebonyolításában - értéküket tekintve - mintegy 29 százalékos szeletet tudott kihasítani magának. Nem mellékes az amerikai befektetési óriások hozadéka ezekben az ügyletekben: minden ötödikben kulcsszerepet játszanak.

Miért is a fúziós hullám? A szakértők szerint most megfelelőbbek a fundamentumok, a vállalatok eladósodottságának mértéke kisebb, mint az elmúlt években. A fúziók egyébként is most sokkal szélesebb körét fogják át a gazdaságnak, mint ahogy ez volt 2000-ben. Akkor a pénzügyi szektorban voltak a legjellemzőbbek. Az idén a fúziós hullámot már jobban meglovagolták a feltörekvő országok legnagyobbjai, indiai és kínai cégek.

Ennek dacára a fúziók összértékét nézve még mindig domináns résztvevő az Egyesült Államok, illetve vállalatai: a felvásárlások 40 százaléka, csaknem 1500 milliárd dollár jutott rájuk. Ugyanakkor az érték mellett más európai rekord is született a fúziók világában: 37,8 százaléka a vállalati összaktíváknak új kezekbe került. A fúziók részben ellenségesek, az ilyen szándékú ügyletek értéke csaknem 500 milliárd dollár volt, s a múlt évhez képest számuk 87 százalékkal emelkedett - írja a Thomson adatait értékelve a Le Monde című francia lap.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!