2p

Körülbelül 200 milliárd forint kellene a Dunaferr válsághelyzetének kezelésére. A kormány kezét köti az az uniós előírás, hogy a versenyszféra nem támogatható. A közgyűlés ma úgy döntött, hogy a Dunaferr Részvénytársaság egyesül a Dunaferr Acélművek Kft.-vel.

A közgyűlésen elhangzott: a Dunaferr Rt. részvényeseinek kellő többsége egyetért a beolvadás szándékával és felmérte, hogy a társaság részvényesei közül melyikük kíván a jogutód gazdasági társaság tagjává válni. A közgyűlés deklarálta továbbá, hogy a Dunaferr Rt. a beolvadást követően változatlanul zártkörű részvénytársaságként működik tovább. Mint ismeretes, az egyesítés célja, hogy az üzemgazdasági szempontok érvényesítésével javuljon a cég jövedelemteremtő képessége.

A Dunaferr Rt. korábbi közleményében kiemelte: a jövő évi üzleti terv készítésénél továbbra is a nullszaldós működtetés a cél. Szakértők szerint viszont jövőre sem lesz képes megállítani a veszteséges gazdálkodást a Dunaferr vezetése. A vasmű az idei évet várhatóan 13,5-14 milliárdos veszteséggel zárja, a 2003-as előzetes üzleti tervbe az ígért nullszaldó helyett 7-10 milliárd mínusszal zárul. Jelenleg az egyetlen bíztató hír a vállalatcsoportról, hogy a hitelező bankok 2003. február 28-áig fizetési haladékot adtak a legalább 64 milliárd forintos hitelt igénylő cégnek. Szakértői vélemények szerint a válsághelyzet kezelésére 160-220 milliárd forint szükséges. A befektetőktől viszont csupán 60-120 milliárd várható, a fennmaradó részt az államnak kell vállalnia. Ennek megvalósítása viszont azért kérdéses, mert az Európai Unió kifejezetten tiltja az acélipar közvetlen állami támogatását.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!