3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Egyéb cégen keresztül Mészáros Lőrinc ölébe hullott volt-Simicska cég nem panaszkodhat a tavalyi évére.

Magasabb árbevétel mellett enyhén csökkenő nyereség jellemezte a hirdetőoszlopokkal foglalkozó Mahir Cityposter tavalyi évét. Az, hogy az elmúlt egy évben többször is tulajdonost váltott a társaság, nem igazán zavarta meg a működést. Simicska Lajos először ugyanis Nyerges Zsoltnak adta el a cégeit - köztük a szóban forgót is -, majd innen a Mészáros Lőrinchez közel álló ügyvédhez, Vörös Józsefhez került. Ő idén tavasszal a felcsúti milliárdosnak adta át a társaságot, aki nem sokkal ezután egyébként eltüntette a HVG címlapjait az oszlopokról egy szerződésbontás révén.

Forrás: mahir.hu
Forrás: mahir.hu

A Mahir Cityposter 2018-ban 781 milliós árbevételt könyvelhetett el a korábbi 749 millió után - a növekedés a hirdetésből származó bevételnek köszönhető, 734 millió folyt be ilyen címen, míg 2017-ben még csak 674 millió. Plakát eladásából már csak 3,6 millióra, terület bérbeadásból pedig 20 millióra tettek szert - mindkét tételnél csökkenés mutatkozott előző évhez képest. A bevételek növekedésével párhuzamosan a ráfordítások is mérséklődtek. Anyagjellegűként 100 millióval kevesebbet, 408 milliót költöttek el, személyi jellegűként pedig 126 milliót a 141 után. Utóbbi úgy mérséklődött egyébként, hogy az átlagos foglalkoztatotti létszám 16 fő volt az előző évi 17 után. A bérköltségből így 490 296 forintos átlagbér vezethető le, ami jelentős visszaesés eredménye, 2017-ben ugyanis még átlagosan 523 647 forintért dolgoztak az alkalmazottak.

Az, hogy az emelkedő bevétel, csökkenő anyag- és személyi jellegű ráfordítás mellett mérséklődött a cég nyeresége, annak köszönhető, hogy egyéb ráfordításként 211 milliót számoltak el a korábbi 141 után. Ennek hátterében az a 189 millió forint áll, amit ezen a soron ráfordításként elszámolt adóként könyveltek el (itt kerül feltüntetésre például a levonható előzetesen felszámított áfa is).

Üzemi szinten ezek után 97 millióról 74-re mérséklődött a nyereség, amit érdemben csak az adófizetési kötelezettség tudott tovább csökkenteni, hogy adózott eredményként 70,9 millió forint kerüljön kimutatásra a 2017-es 88 millió után.

Ebből a közel 71 millióból azért osztalékra is futotta, a taggyűlési határozat értelmében

"mivel a társaság gazdasági helyzetének stabilitását nem veszélyeztetné" 40 millió forintot fizetnek ki a tulajdonosoknak. Ez csak töredéke az előző évinek, amikor még Simicskához tartozott a cég: akkor 100 milliót lapátoltak ki belőle.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!