4p

A sport, egészségügy területén működő szervezetek mellett ezúttal kormányközelieknek is jutott támogatás a Szerencsejáték Zrt. kasszájából.

A Szerencsejáték Zrt. nemrég frissítette a megítélt támogatásokat listázó oldalát a tavalyi utolsó és az idei első hónapok döntéseiről. Ami 2019 első hónapjait illeti, egyből egy teljesen új támogatottal indította az évet a lottótársaság.

Január-februárban mindössze három szerencsésről tudott beszámolni a cég. Januárban 8 millió forint plusz áfát kapott a Férfiak Klubja Kft., februárban 10 millió plusz áfát a Hazai Termék Kft., a legtöbb pénzt pedig a Netrise Hungary-nek ítélték meg, 40 millió plusz áfát.

A cég egyedüli tulajdonosa az a Bessenyei István, aki korábban Sarka Kata és Rogán Cecília üzlettársa is volt a Nakama&Partners-ben, egy ideje már Sarka Kata férje is (Sarka Kata legalábbis Bessenyeiné néven regisztrált be egy futóversenyre), és a Fidesz kedvenc őrző-védő cégének, a Valton-Sec kisebbségi tulajdonosa.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

Kormányközeliek és a Fradi kapott sokat tavaly év végén

Ami a tavalyi utolsó negyedévet illeti, összesítésünk alapján kicsivel több mint egymilliárd forint sorsáról döntött az állami lottótársaság:

  • októberben 217,
  • novemberben 116,
  • decemberben pedig 677 millió forintot osztott szét.

Ezzel együtt 2018-ban összesen 1,45 milliárd forint sorsáról döntött a Szerencsejáték Zrt., ami az elmúlt évek legmagasabb összegét jelenti.

A listán ezúttal is szerepelnek érdekes tételek, ám kezdjük azzal, aki a legtöbb támogatást kapta a szóban forgó időszakban. A Magnó Studio Szolgáltató Kft. két részletben összesen 142 millió forint plusz áfa támogatásban részesült decemberben, de ettől nem túl sokkal marad el a Mikulásgyár Alapítvány, ahova 90 millió forint vándorolt még egy októberi döntés eredményeként. Ebben a hónapban egyébként 50 millió forint plusz áfát ítélt meg a Szerencsejáték a Szövetség a Nemzetért Alapítványnak, amely szervezet legutóbb 2015-ben kapott szintén 50 milliót a társaságtól.



Jöjjön el a 2019-es év egyik legizgalmasabb KKV-eseményére! Több mint 50 előadó és panelbeszélgetés-résztvevő 5 szekcióban! Hogyan tudják kihasználni a magyar KKV-k a digitalizációban rejlő lehetőségeket, és miből tudják ezt finanszírozni? A geopolitikai kihívások, a Brexit és a kereskedelmi háború tükrében mi vár a magyar KKV-kra?
Néhány név az előadók közül: MAGYAR LEVENTE - Külgazdasági és Külügyminisztérium, miniszterhelyettes - JAKAB LÁSZLÓ - Innovációs és Technológiai Minisztérium, miniszteri főtanácsadó - FÁBIÁN GERGELY - Magyar Nemzeti Bank, igazgató - WOLF LÁSZLÓ - OTP Bank, vezérigazgató-helyettes - JELASITY RADOVAN - Erste Bank, vezérigazgató - BALOG ÁDÁM - MKB Bank, elnök-vezérigazgató - HEGEDÜS ÉVA - Gránit Bank, elnök-vezérigazgató - BÚZA ÉVA - Garantiqa, vezérigazgató - RASKÓ GYÖRGY - agrárközgazdász - SALGÓ ANDRÁS - BMW Group Magyarország - FERNBACH ZOLTÁN - Mercedes-Benz Hungária Kft., Hálózatfejlesztési és tréning igazgató - LAUFER TAMÁS - IVSZ, elnök
*/

Az alapítvány Orbán Viktor első és eredeti polgári köre mögött álló szervezet. A Szövetség a Nemzetért Alapítvány (SZNA) az Orbán Viktor által 2002-ben életre hívott polgári körök fenntartásáért felelt, konkrétan ez a szervezet állt a Polgárok Háza, illetve az Orbán Viktort és egykor Vona Gábort is soraiban tudó Szövetség a Nemzetért Polgári Kör mögött. A szervezethez már korábban is vándoroltak kormányközeli támogatások. 2016-ban az állami tulajdonú légiforgalmi szolgáltatócégtől, a HungaroControl Zrt.-től kaptak 320 millió forintot, ugyanebben az évben Rogán minisztériumától is kaptak 20 milliót.

Szintén októberben Balog Zoltán, volt emberi erőforrás miniszter imareggelijét is megtámogatta a Szerencsejáték, a D.C. Magyarországi Alapítvány 30 millió forintot kapott. Az összeg megegyezik a 2017-es adománnyal. Mint akkor beszámoltunk róla, ebből a pénzből az Első Magyar Nemzeti Imareggeli megrendezését fedezték. Az alapítvány 2017-es beszámolója szerint ehhez még a Mol-tól is kaptak 10 millió forintot, a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.-től pedig 5 milliót. A lottótársaság tavaly októberi 30 milliója szintén hasonló rendezvényt támogatott, az alapítvány beszámolója szerint 2018. november 15-17. között megrendezték a Második Magyar Nemzeti Imareggelit.

Novemberben sem fukarkodott a Szerencsejáték, a Békemenetekhez köthető Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány számára 70 millió forintot utaltak ki. Ezen túlmenően 10 milliót adtak a DEPOK - Demokrácia és Politikai Kultúra Alapítványnak is.

Az év utolsó hónapja szokás szerint az osztogatásokról szólt, melynek során 270 millió forintot adtak a Fradi égisze alatt működő sportágak támogatására. A legtöbbet, 50 milliót maga az egyesület, az FTC kapta, de 45-45 millió jutott az FTC Kajak-Kenu Utánpótlás-nevelés Nonprofit Kft.-nek és az FTC Vízilabda Utánpótlás Nonprofit Kft.-nek, 40 millió pedig az FTC Férfi Torna Kft.-nek.

A Garancsi Istvánhoz köthető szervezetnek, a Magyar Természetjáró Szövetségnek 10 millió forintot, az Albert Flórián Labdarúgó Utánpótlás és Sportalapítvány pedig 45-öt kapott a lottótársaságtól. A Németh Szilárd elnöklése alatt működő Magyar Birkózó Szövetségnek ehhez képest viszont csak aprópénz, 5 millió forint esett le tavaly év végén.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!