
Örömmel nyugtázták a vasárnapi óbudai népszavazás eredménytelenségét az Álom Sziget elnevezésű nagyszabású projekt beruházói. A III. kerület lakói arról dönthettek, hogy egyetértenek-e a Hajógyári-szigetre készült rendezési tervvel, amely zöld utat adott a déli csücsök beépítésére. Miután az érintettek 14,3 százaléka járult az urnákhoz a szükséges 50 százalék helyett, a kérdés el is dőlt.
Öt éven belül átadják"A kedvező eredmény ismeretében kijelenthető, hogy öt-hat éven belül megvalósul Magyarország egyik legnagyobb turisztikai célú fejlesztése" - mondta mai sajtótájékoztatóján Sammy S. Smucha, az Álom Sziget 2004. Ingatlanfejlesztő Kft. ügyvezető igazgatója. A 400 milliárd forintos beruházásnak köszönhetően szállodák, kiállítótermek, sportlétesítmények kaszinók, üzletek épülnek majd fel, amelyekhez egy kikötő és egy 3500 férőhelyes kongresszusi központ is tartozik majd. A befektető mindezek mellett vállalta, hogy 15 milliárd forint értékben közérdekű fejlesztéseket hajt végre a kerületben, emellett állja a szigeten található Hadrianus-palota feltárásának költségeit.

Az Álom Sziget megvalósításának ellenzői egyébként többek között pont a római kori rom miatt emelték fel szavukat. Az Élőlánc szerint a beruházás veszélyezteti a kétezer éves műemlék megóvását. A tiltakozók között van a Védegylet is, amely szerint csupán sokkal kisebb beépítéshez szabadott volna hozzájárulnia a döntéshozóknak. A nagyszabású építkezés ugyanis túlzottan megterheli a szigetet, és a jelenleginél is nagyobb forgalomhoz vezet a kerület útjain.
Régészeti feltárással indítanakSammy S. Smucha szerint azonban nincs ok az aggodalomra. Az építkezés a lehető legszigorúbb környezetvédelmi szabályok mellett történik, amely során figyelembe veszik a zöldszervezetek ajánlásait is. A Hadrianus-palota feltárását a műemlékvédelmi hatóság emberei felügyelik, a héthektáros területen pedig látogatható romkertet és múzeumot is létrehoznak.
A cég ügyvezető igazgatója hozzátette: a beruházást éppen a régészeti feltárással kezdik meg, előreláthatóan még ebben az esztendőben, míg a tervezett épületek 5-6 év múlva nyithatják meg kapuikat. Számításai szerint az Álom Sziget befektetése mintegy 15 év múlva térülhet meg.
Marad a SzigetA befektető egyébként azt is vállalta, hogy a Bogdáni úttól egy összekötő alagutat épít a sziget belsejébe, valamint összeköti az Árpád fejedelem útját az alsó rakparttal. A megállapodások a Sziget Fesztivál sorsára is kitérnek. Eszerint a jövőben sem lesz akadálya annak, hogy a népszerű eseményt a megszokott helyszínen rendezzék meg.
Kiss GergelyMenedzsment Fórum Kapcsolódó anyagok:
Másfél év múlva nyit a budapesti megapláza Még nem tetőzött a budapesti plázapiac 61 millió euróért cserélt gazdát négy magyar pláza Átlépi a kétmilliárdos álomhatárt a Sziget Óriási beruházásokat hajt végre Budapesten a Plaza Centers