Az elmúlt két hónapban valamennyi tőzsdeindex jelentősen esett. A korábban is előnyben részesített közép-kelet-európai tőzsdeindexek közül a magyar index már csak az év elejei szinten van, a lengyel WIG idei vesztesége 8 százalék. Még mindig nyereséget mutat augusztus 13-án az orosz RTSI (27 százalék) és a cseh PX-50 (15 százalék). A fejlett országok tőzsdemutatói 25-30 százalékot veszítettek értékükből idén, a német DAX vesztesége 28százalék.
A jelenlegi helyzet problematikája, hogy a tőzsde két alapvető jellemzője sérült: az 1997-es árfolyamszintek miatt már 5 éves távlatban sem érvényesül a "nagyobb kockázatért nagyobb haszon" elve illetve a cégek a jelenlegi helyzetben képtelenek a forrásbevonásra. Előrejelzésünk ennek ellenére optimista, mert véleményünk szerint a 2000. év elején jellemző túlzott lelkesedés ellentétének, a túlzott pesszimizmusnak vagyunk szemtanúi. A magyar tőzsdeindex ősztől ismét emelkedhet, 2003. január végére elérheti a 8800 pontot.
5,3 százalékos inflációt vár az Ecostat
Az Ecostat Gazdaságelemző és Informatikai Intézet előrejelzése szerint 2003 januárjában a fogyasztói árak várhatóan mintegy 5,3 százalékkal lesznek magasabbak az egy évvel korábbinál - áll az Ecostat elemzésében.