2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Telenor Magyarország az idén mintegy 9 milliárd forintot költ hálózatfejlesztésre a tavalyi 7 milliárd forinttal szemben, a pénz főként a lakossági beltéri lefedettség javulását és a 4G+ (LTE Advanced) hálózat bővítését szolgálja - mondta el a társaság műszaki vezérigazgató-helyettese az MTI-nek.

Sepsi Zsolt a világban és a Telenor-csoporton belül a magyar 4G hálózatot az egyik legjobb minőségűnek nevezte, és megemlítette, hogy a gyors internetezést lehetővé tevő kültéri lefedettsége a Telenornál 97 százalék fölötti. Hozzátette: a Telenor LTE-hálózatának (Long Term Evolution - negyedik generációs vezeték nélküli, gyors adatátviteli technológia) 2014-ben még csak 50 százalékos volt a lefedettsége.

A Telenor nemcsak a 4G-s ügyfelekre koncentrál, hanem azokra is, akik még nem rendelkeznek a legmodernebb készülékkel, ezért az utóbbiakat kiszolgáló 3G hálózatot is fejlesztik. Ezen túlmenően az idén jelentős összegeket költenek a beltéri lefedettség növelésére is, év végére több száz településen a jelenlegi 70 százalékos beltéri 4G lefedettséget 90 százalék fölöttire emelik. A társaság 2015 novemberére 350 településen vállalta a 4G hálózat kiépítését, de ez valójában 808-on nőtt. Ezeken a településeken az utcák 70 százalékán a hatóság által elvárt jelszintet kell teljesíteni.

A Telenor az idén a Nyugat-Dunántúlon és Budapesten 700 bázisállomáson úgynevezett carrier aggregationt (frekvenciasávok összekapcsolása) valósít meg azzal, hogy az LTE 800 megahertzes és az LTE 1800-as hálózatokat műszaki fejlesztés révén összekapcsolja, miáltal a két hálózat sebessége összeadódik, ami még gyorsabb (másodpercenként 200 megabitnél több) letöltési sebességre képes. Ez az erre alkalmas készülékeken 4G+ jelzéssel jelenik meg. A szolgáltatás Budapest, Győr és Szombathely bizonyos részein már elérhető, a Balaton mellett két településen, Siófokon és Balatonfüreden is igénybe lehet venni, de nyár végére a Nyugat-Dunántúl minden nagyobb településén elérhető lesz. A társaság Budapesten hetente 15 új bázisállomáson kapcsolja fel a 4G+ szolgáltatást. Csaba Tamás, a vállalat műszaki tanácsadója elmondta, napjainkban a Telenor ügyfeleinek több mint 20 százaléka használ 4G képes készüléket, ezen belül a 25 százaléka a 4G+ szolgáltatásra is alkalmas.

A Telenor mobil adathálózata intelligens módon működik, s így mindig csak a szükséges sávszélességet rendeli az adott készülékhez.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!