2p

Március 7-én a MÁV ZRt. 30 db Flirt típusú Stadler gyártmányú villamos motorvonat finanszírozására kiírt ártárgyalásán a legalacsonyabb árat a Calyon S.A., a CIB Bank Rt. és a Magyar Fejlesztési Bank Rt. alkotta konzorcium ajánlotta. Így a társaság a március 8-án megtartott eredményhirdetésen a Calyon-CIB-MFB banki konzorciumot kérte fel a szerződéskötésre, derül ki a vasúttársaság mfor.hu-hoz eljuttatott közleményéből.

A MÁV ZRt. által 2005. november 3-án kiírt közbeszerzési tenderen nyolc pályázó jelezte részvételi szándékát. Ajánlatot négy pályázó nyújtott be, közülük a tárgyalásos szakaszra két ajánlattevő, a francia székhelyű Calyon S.A., a CIB Bank Rt. és a Magyar Fejlesztési Bank Rt., valamint az MKB Bank Rt. és a német székhelyű Kreditanstalt für Wiederaufbau alkotta konzorcium maradt versenyben.

Mint arról az mfor.hu január elején beszámolt, a MÁV korábban úgy döntött, hogy hét banknak, illetve konzorciumnak biztosít lehetőséget az ajánlattételre. A zürichi UBS AG pályázata a hiánypótlás után is tartalmazott formai és tartalmi hiányosságokat, ezért az értékelő bizottsága érvénytelennek minősítette. A szerződéses tárgyalások lefolytatása után 2006. február 28-i határidővel került sor a végleges, kötelező érvényű ajánlatok benyújtására.

A 144,6 millió euró összegű, 14 éves futamidejű hitelt a MÁV ZRt. negyedéves gyakorisággal 46 egyenlő részletben, euróban fizeti majd vissza a türelmi idő lejártát követően. Az első törlesztésre mintegy 33 hónap múlva kerül sor. A hitel kamatozása 3 havi Euribor változásától függ. A hitel fedezete a 30 db Flirt típusú - Stadler gyártmányú villamos motorvonat. A hitelszerződés aláírása a motorvonatok szállítására és karbantartására vonatkozó szerződések hatálybalépésnek feltétele.

Menedzsment Fórum

Kapcsolódó anyagok:
Hét bank maradt versenyben a MÁV-tenderen
Tolonganak a bankok az új MÁV-vonatokért
Új MÁV-vonatok: flörtölni már lehet, utazni még nem

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!