"Akkor sem kellene ha ajándékba adnák, nem hogy pénzért" - jelentette ki Michael O'Leary. "Nem tudom feltűnt-e valakinek, hogy más sem nagyon akar pénzt adni érte." Az olasz kormány igyekszik értékesíteni a légitársaságot, de a hét hónapja tartó aukció kudarcba fulladt, miután minden érdeklődő elállt szándékától.
"Az Alitalia egy nagy katyvasz. Nem is lehet rendbe tenni mindaddig, amíg nem lehet megszabadítani a politikai befolyástól" - mondta O'Leary. "Az egyetlen lehetséges megoldás az eladása lenne, amit azonban a jelenlegi konstrukcióban, a munkahelyek megtartására és a helyzet megváltoztathatatlanságára adott garanciák mellett nem lehet végrehajtani."
Az Alitalia azonban akár fényes jövő elé is nézhetne egy átszervezést követően, és ha csökkentené jegyárait - mutatott rá O'Leary.
A Ryanair vezetői a múltban sem riadtak vissza az Alitalia címére intézett éles kritikák megfogalmazásától. Több alkalommal is megvádolták az olasz hatóságokat a diszkont légitársaságok működésének megnehezítésével a nemzeti légitársaság érdekei védelmében.
A Ryanair keresetet nyújtott be egy olasz bíróságnál és panasszal élt az Európai Bizottságnál, mivel az olasz légügyi hatóságok korlátozást rendeltek el a római Ciampino repülőtér forgalmára, véleménye szerint az Alitalia érdekeinek védelmében.