A KKR a francia Wendel befektetési csoporttal vette meg a Legrandot 2002-ben, melynek értékét adóságokkal együtt hétmilliárd dollárra becsülik. Ha a Siemens megegyezne a KKR-rel, az hatalmas felháborodást keltene. Nem csak azért, mert a franciák nem szeretik, ha külföldiek veszik meg cégeiket, hanem inkább a korábbi sikertelen felvásárlás miatt.
Az Uniós versenyhivatal 2001-ben meghiúsította a vezető francia Schneider Electric próbálkozását a Legrand megvásárlására. A későbbiekben a bíróság megváltoztatta döntését, de addigra az eszközgyártó már a KKR kezében volt. A befektetési csoport 3,6 milliárd dollárért jutott a céghez, amely jóval kevesebb a francia cég 5,4 milliárdos ajánlatától. Emiatt a Schneider 1,6 milliárd dollárra pereli az állam támogatásával az Uniót.
A Siemens már 2001-ben is próbálkozott a Legrand megvásárlásával, de az üzlettől elhatárolódott a cég menedzsmentje, amely köztudottan idegenkedik a német cég befektetési szándékától. A Siemens már ütközött hasonló akadályokba Franciaországban: nem egészen két évvel ezelőtt a német óriás megpróbálta bevásárolni magát a problémákkal küszködő Alstom turbina gyártóba, de mind az állam, mind a közvélemény ellenezte az üzletet - írta a Reuters.
A Siemens annak ellenére érdeklődik, hogy a Legrand a tőzsdére készül. Ebben nem kisebb pénzügyi intézetek segítik, mint a BNP Paribas, a Lehman Brothers, a JPMorganChase és a Morgan Stanley. Ezt a lépést a befektetők többsége támogatja. A Wendel, mely 37,5 százalékos tulajdonosa a cégnek úgy nyilatkozott, hogy: a lépés egymilliárd dollárt hozhat a cégnek, melyből tartozásokat fognak fizetni. Majd hozzátette, hogy mind a KKR, mind a Wendel szeretne tulajdonos maradni a cégben, de nem tartja kizártnak, hogy a tőzsdén majd csökkentik részesedésüket.