Petrovics László elmondta, hogy az építkezéshez az 1,1 milliárd forint értékű telkeket az önkormányzat biztosítja, míg a projekt tervezését, szervezését és az építtetést a külön erre a célra alakult tendernyertes társaság vállalta.
A tervek szerint az első ütemben, 2012. május végéig épül meg az 1.200 fős élményfürdő, valamint közvetlenül mellette egy 80 szobás hotel. A második ütemben, 2015. december végéig pedig egy másik, legalább 40 szobás konferencia- és wellness hotel készül el.
A polgármester azt mondta, hogy a nagymarosi élményfürdőt, illetve a két szállodát vagy a pályázatot elnyert társaság, vagy valamelyik nagy szállodalánc fogja üzemeltetni. Mivel az önkormányzat apportként viszi be a telkeket, a közösen kialakított konstrukció szerint 2015 után a Sulyok és Szabó Kft. kivásárolja majd az 1,1 milliárd forint értékű önkormányzati vagyont - tette hozzá.
Mint mondta, minden engedélyük megvan a leendő élményfürdőt tápláló termálkút fúrásához. A kút 1.500 méter mélyről, a hatalmas kiterjedésű lepencei vízgyűjtő területéről szolgáltatja majd a visegrádi hoteleket is ellátó kiváló minőségű gyógyvizet.
MTI/Menedzsment Fórum