2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Jelentősen visszaesett a Lidl német élelmiszerkereskedelmi diszkontlánc forgalma azóta, hogy a múlt hónap végén kiderült: a cég számos üzletében kamerákkal figyelték meg az alkalmazottakat, és biztonsági cégek bevonásával kémkedtek a dolgozók után.

Az Aldi után második legnagyobb német diszkontláncot, a Lidlt is birtokló Schwarz-csoport vezetője, Klaus Gehrig egy csütörtöki nyilatkozatában elismerte a forgalom és a bevétel csökkenését, utalva arra: számos korábbi vásárló a történtek nyomán elpártolt a Lidltől.

A 23 országban - köztük Magyarországon – több ezer diszkontáruházat működtető konszern igazgatója ugyanakkor hangoztatta, hogy ez - mint fogalmazott - nem a helyes út, mert ezzel a vásárlók nem a vállalatot, hanem az alkalmazottakat büntetik.

A botrányt az elmúlt hónap végén a Stern című hírmagazin robbantotta ki, részletesen beszámolva a vezetőség által elrendelt megfigyelésekről. A gyanú szerint nemcsak a Lidl, hanem két további német élelmiszerkereskedelmi szupermarket-, illetve diszkontlánc, az Edeka és a Plus is kémkedett dolgozói után.

A Lidl vezetése elismerte a történteket, de azt állította, hogy az intézkedések nem a dolgozók utáni kémkedést, hanem az elszaporodó üzleti lopások megfékezését célozták. Mindazonáltal az üzletekben elhelyezett kamerákat leszereltették, az alkalmazottaktól és a vevőktől pedig a vezetőség hivatalos közleményben kért bocsánatot, amelyet megjelentettek az országos napilapokban és kifüggesztettek minden németországi Lidl-üzletben.

Klaus Gehrig ugyanakkor elismerte: a megfigyelések a legnagyobb valószínűséggel ma is folytatódnának, ha a Stern a biztonsági cégek jegyzőkönyveire hivatkozva nem leplezte volna le azokat. A baden-württembergi belügyminisztérium adatvédelmi vizsgálatot rendelt el az ügyben.

A Schwarz-csoport vezetője hangsúlyozta: a megfigyelési botrány következményeként gyökeresen új - a kölcsönös bizalmon alapuló - viszonyt igyekeznek kialakítani az alkalmazottakkal. Arra nem tért ki, hogy a jövőben engedélyezik-e üzemi tanácsok működését, a munkatársait keményen dolgoztató és ellenőrző cég ugyanis mostanáig minden eszközzel akadályozta az érdekképviseletek megalakulását.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!