2p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Edgar Bronfman, a Seagram Co. volt elnöke vezette befektetőcsoport várhatóan még kedden 2,5 milliárd dolláros ajánlatot tesz a Time Warner Inc. teljes zenei részlegére.

Az Edgar Bronfman, a Seagram Co. volt elnöke vezette befektetőcsoport várhatóan még kedden 2,5 milliárd dolláros ajánlatot tesz a Time Warner Inc. teljes zenei részlegére - írta a Wall Street Journalra hivatkozva az MTI.

Bronfman csoportja a brit EMI már asztalon lévő ajánlatával versenyez. Az EMI 1 milliárd dollár készpénzt és 20-25 százalékos EMI-részesedést kínál. Az EMI-t csak a gyártás érdekli a Time Warner zenei részlegéből, a kiadásra és a forgalmazásra nem pályázik. Az utóbbit külön kellene eladni, és akkor a Time Warner összesen 2,8 milliárd dollárhoz juthatna elemzők szerint.

Ezt az előnyt azonban rontja, hogy a Bronfman körüli csoportosulás várható ajánlata egyszerűbb, gyorsabb és pontosabb, hiszen a teljes zenei részleget akarja megvenni, továbbá az EMI-al kötendő üzlet felügyeleti jóváhagyása kétséges mind az Egyesült Államokban, mind az EU-ban az után, hogy a japán Sony Corp. és a német Bertelsmann AG e hónap elején megállapodott a zenei részlegük egyesítésében, és az EMI részben részvénycserés ajánlata eleve bizonytalanabbá teszi az értéket.

A Timer Warnernek az utóbbi néhány hétben szemlátomást tetszett az EMI ajánlata, de a Bronfman csoport esélyei is javultak - írta a lap. A Time Warner vezetése várhatóan csütörtökön tárgyal az alternatív lehetőségről, a végleges jóváhagyás azonban egyik részről sem várható a héten. Ha a Bronfman-féle ajánlat lesz a befutó, sikerülhet erőre kapnia két évvel azután, hogy Bronfman eladta a Seagramot - a Universal Entertainment akkori anyavállalatát - a francia Vivendi SA-nak.

Bornfman az 1990-es években a Seagramot likőripari vállalkozásból szórakoztatóipari konglomerátummá fejlesztette az amerikai Universal Studios, az MCA és a PolyGram NV megvételével. Idén év elején Bronfman befektetői csoportot hozott létre a Vivendi teljes szórakoztatóipari részlegének visszavásárlására, de nem járt sikerrel. A Vivendi amerikai film- és tévéüzletágát a General Electric Co. tulajdonában lévő NBC tévétársaság vehette meg, a francia vállalat pedig megtartotta a leválasztott Universal Music, a világ legnagyobb zenekiadó cégének tulajdonjogát.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!