3p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A magyar gazdaság legbefolyásosabb döntéshozóit kívánja bemutatni a Menedzsmentfórum és az Üzleti Negyed új, közös szolgáltatása, a Menedzser portrék-sorozat. Folyamatosan bővülő adatbázisunk az ország 200 legbefolyásosabb cégvetzetőjének és gazdasági döntéshozójának életrajzát mutatja be, melyek között név és a szervezet neve szerint is kereshet. Ismerjék meg, mit tanultak, hol dolgoztak, és hogyan látják magukat a jelentős befolyással és felelősséggel bíró vállalatvezetők!

Nyúl Sándor, a TriGránit Fejlesztési Rt. vezérigazgatója

1973-óta a Demján-csapat egyik meghatározó tagja. 1974-1979 között a SKÁLA-Coop munkatársaként új áruházak létrehozásán, az ingatlanfejlesztés területén dolgozott, majd 1979-1987 között a kiskereskedelmi egységek irányítója volt (SKÁLA EXPO, SKÁLA METRO, SKÁLA BUDAPEST áruházak). 1987-1991 között a SKÁLA-Coop Rt. általános vezérigazgató-helyetteseként, majd 1991-1992 között az EUROINVEST Rt. vezérigazgatójaként vesz részt nagyvállalatok (VIDEOTON, TAURUS) reorganizációjában. 1994-től a CEIC Holdings alelnökeként a külkereskedelmi üzletág irányítása a feladata; Szingapúr, Baskíria, Tatársztán, Komi Köztársaság területén. Majd 1997-tól a TriGránit Fejlesztési Rt. vezérigazgatója.

Széles Gábor,a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetségének az elnöke

Villamosmérnök végzettséggel 1981-ben alapította meg a Műszertechnika Rt-t. Azóta a magánvállalkozók világában dolgozik. Meghatározó tulajdonosa még a Videotonnak és az Ikarusnak is. 1990 óta a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetségének az elnöke.

Lepsényi István, Knorr-Bremse vezérigazgatója

Gépészmérnökként kezdte karrierjét az Ikarusban, korszerű technológiák bevezetésével foglalkozott, majd az új járműtípusok kifejlesztését és új piacok felderítését irányítottam. Részt vett a hazai személygépkocsi-gyártás létrehozásában, a Magyar Suzuki megalapításában, a háttéripar fejlesztésében, a márkakereskedői hálózat kiépítésében. Jelenlegi szakmai tevékenysége elsősorban a regionális piaci aktivitás erősítésére és a kutatás-fejlesztési tevékenység bővítésére, a járműipari kompetencia központ kialakítására irányul.

Varga Mihály, a KÉSZ Közép-európai Építő és Szerelő Kft. ügyvezető igazgatója

Az egyetem elvégzését követően a családi hagyományt folytatva építőipari tevékenységbe kezdett. A nagy állami vállalatnál, a Bácsépszernél helyezkedett el, de már akkor önálló vállalkozást szervezett kollégáival. A Komplex Gmk keretén belül főként mezőgazdasági épületek kivitelezését vállalt fel a munka mellett. A vállalkozásból 1987-ben kisszövetkezetet, majd 1991-ben a KÉSZ Kft. építőipari társaságot hozták létre. A tevékenységeinket folyamatosan bővítve mára elérték a 30 milliárd feletti árbevételt.


A Menedzserportrék sorozatban hétről-hétre megjelenő döntéshozókat bemutató anyagokat Ön is folyamatosan nyomonkövetheti, amennyiben felkeresi az [origo] és a Menedzsmentfórum új szolgáltatásának oldalát.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!