2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az amerikai központi bank, a Fed csütörtökön első ízben kezdeményezte, hogy a jövőben felügyeletet gyakorolna a banki alkalmazottak fizetései felett a veszélyes, nagy kockázatú műveletek megelőzésére.

A Federal Reserve nem kíván korlátot megállapítani vagy akármilyen megoldást kizárni a banki vezetők és alkalmazottak juttatásaira vonatkozólag, de fenntartaná magának a vétójogot a bankok fizetési gyakorlatával kapcsolatban.

A pénzügyminisztérium előző nap jelezte, hogy korlátozni szándékozik a vezetői fizetéseket azoknál a pénzintézeteknél, amelyek a tavaly hitelválság után szövetségi segélyben részesültek. A Fed azonban nemcsak ezeknél a cégeknél, hanem mintegy 6 ezer banknál felügyelné a fizetési politikát, függetlenül attól, hogy kaptak-e állami segítséget.

A Fed közölte: a fizetések ellenőrzésével törekszenek megakadályozni azt, hogy a banki vezetők, kereskedők és hitelezők hazardírozzanak, olyan kockázatos tevékenységeket folytassanak a még nagyobb jövedelmet hajszolva, mint amelyek a pénzügyi válságot előidézték.

Ben Bernanke Fed-elnök leszögezte: elejét akarják venni annak, hogy a bankoknál olyan ösztönzők érvényesüljenek, amelyek a cég és az egész pénzügyi rendszer szempontjából túlzó kockázat vállalására késztetnék az alkalmazottakat. A Fed a javaslat szerint arra kötelezné a 28 legnagyobb bankot - közöttük valószínűleg a Citigroup, a Bank of America és a Wells Fargo bankot -, hogy saját maga dolgozza ki ésszerű fizetési politikáját, amelyet aztán a Fed jóváhagyna, végrehajtását pedig a banki ellenőrzök felügyelnék.

A szövetségi tartalékbank-rendszert korábban kemény bírálatok érték, amiért úgymond nem tudta visszafogni a bankok felelőtlen kockázatvállalással járó hitelezési gyakorlatát, amely az 1930-as évek óta legsúlyosabb pénzügyi piaci krízishez vezetett.

A Fehér Ház csütörtökön közölte, nyomást fognak gyakorolni annak érdekében, hogy a bankok részvényeseinek nagyobb beleszólásuk legyen a vezetői fizetésekbe. Barack Obama elnök azonban annak meghatározásába nem akar közvetlenül beleavatkozni, hogy mekkora legyen azon bankok és az autógyárak vezetőinek juttatása, ahol a szövetségi segélyek nyomán az állam tulajdonrészhez jutott - közölte Robert Gibbs szóvivő.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!