Szűcs Erika elmondta: a közelmúltban született kutatási eredmény szerint a vállalatok a társadalmi felelősségvállalás 20 ismérve közül az utolsó helyre sorolták, hogy mennyire tartják fontosnak a romák munkához juttatását, és a 16. helyre helyezték a hátrányos helyzetű emberek munkához juttatását. "Egy ilyen társadalmi közegben tehát kevés a járulékkedvezmény" - tette hozzá a miniszter.
Az Út a munkához programot ezért is kell a közszférára, mindenekelőtt a települési önkormányzatokra építve elindítani, és csak több lépcső után lehet arra számítani, hogy a vállalkozói szféra is bekapcsolódik a probléma megoldásába - vélekedett.
Szűcs Erika hangsúlyozta: a program lényege, hogy az alacsony képzettségű, a munkaerőpiacról eddig kiszorult embereket miként lehet a munka világába visszavezetni. A törekvés az, hogy az embereknek ne elsősorban pénzbeli támogatást adjanak, hanem leginkább munka felkínálásával.
A foglalkoztatás bővítésében pedig az érintett társadalmi csoport esetében nagyobb szerepet kell vállalnia a közszférának.
A munkaügyi tárca vezetője a nagykanizsai foglalkoztatási helyzetről és a kilátásokról is képet kapott. A General Electric helyi fényforrásgyárának csoportos létszámleépítése kapcsán azt mondta: sajnálatos, hogy a termékszerkezet-váltás épp arra az időszakra esik, amikor gond van a gazdaságban, a foglalkoztatásban.
A foglalkoztatás javításának általános lehetőségei között pedig szólt arról, hogy mostani tapasztalatai is meggyőzték: szükség van a kompetenciajavító képzésekre, például nyelvtanulásra, számítógépes ismeretek megszerzésére, ami eredményesen segítheti az elhelyezkedési lehetőségeket.